PlayStation wypracowało największe przychody Sony od 1998 roku

Shuhei Yoshida, prezes oddziału Sony Worldwide Studios jest przekonany o sile PlayStation. Marka zapewniła od 1998 największe przychody Sony.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

PlayStation to bardzo silna marka, która jest nierozerwalnie kojarzona się z grami wideo. Pierwsza konsola pojawiła się na rynku w roku 1995. Sprzęt zrewolucjonizował branżę i zapisał się na kartach historii. Koncern Sony jest przekonany, że to właśnie dzięki PlayStation korporacja będzie w stanie wygenerować największe przychody od 1998 roku.

Shuhei Yoshida uważa, że PlayStation obrało odpowiedni kierunek i nim konsekwentnie podąża. Zainwestowano w zróżnicowane gry, na PlayStation 4 pojawiło się wiele gier z wielu gatunków. Sony ponadto zaufali producentom niezależnym. Na PlayStation pojawiają się mniejsze produkcje, dla przykładu The Tomorrow Children czy Tokyo Jungle, które sprzedały się w ilości 231 tysięcy kopii, ale także wielkie projekty kategorii AAA, rozchodzące się w milionach egzemplarzy.

Ostatnio również pojawiły się przewidywania analityków, z których wynika, iż przewaga PlayStation 4 nad Xbox One wzrośnie do 40 procent. Sony się rozkręca, choć wyraźnie zapomina o PlayStation Vita, które pozwala grać w ambitne gry niezależne, ale brakuje tam już wysokobudżetowych gier AAA.

Podsumowując, marka PlayStation jest bardzo silna, ale ten rok może być dla niej przełomowy. Na przestrzeni nadchodzących miesięcy pojawią się takie gry jak Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Tekken 7, jak również Uncharted 4: A Thief’s End. Właściciele PlayStation 4 nie powinni więc narzekać i wypatrywać zbliżających się premier.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/24/playstation-to-drive-sony-to-biggest-profits-since-1998/]

Miliony graczy na całym świecie kojarzy ten znaczek, kocha go i ma w związku z nim wspaniałe wspomnienia!
Miliony graczy na całym świecie kojarzy ten znaczek, kocha go i ma w związku z nim wspaniałe wspomnienia!
Written By
More from Patryk

Sprzedaż gier – Diablo III: Reaper of Souls roznosi konkurencję

W sieci opublikowano kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na terenie Wielkiej...
Read More