PlayStation Vue, czyli usługa telewizyjna dla PlayStation 4

Koncern Sony przygotował ciekawą ofertę dla fanów multimediów i telewizji. Oczywiście mowa o aplikacji PlayStation Vue do PlayStation 4.

PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.
PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.

Sony nie zwalnia tempa i zamierza rozwijać swoją konsolę PlayStation 4 o kolejne funkcjonalności. Idąc za przykładem platform takich jak Netflix, Hulu czy też Amazon, japoński gigant planuje wprowadzić do swojej konsoli usługę PlayStation Vue. Mowa oczywiście o aplikacji pozwalającej oglądać filmy i programy dokumentalne (telewizja) na żądanie.

Usługa ma zostać udostępniona na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz innych urządzeniach japońskiego koncernu. PlayStation Vue ma korzystać z zasobów chmury, więc nie będziecie musieli dokupywać specjalnego urządzenia, w domyśle dekodera, aby z niej korzystać. Wystarczy wybrane urządzenie z katalogu Sony.

Jeszcze w tym miesiącu zostaną przeprowadzone testy całej usługi. Okazuje się, że zainteresowani będą mogli skorzystać z 75 udostępnionych kanałów tematycznych. Oczywiście całość będzie związana z koniecznością płacenia abonamentu, ale Sony zamierza wprowadzić opłaty ”przyjazne” dla naszej kieszeni.

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2014/11/13/sony-reveals-new-cloud-based-tv-streaming-service-playstation-vue/]

Sony inwestuje we własną platformę telewizyjną, która dostępna będzie również na PlayStation 4.
Sony inwestuje we własną platformę telewizyjną, która dostępna będzie również na PlayStation 4.
Written By
More from Patryk

Warsaw Games Week 2015 – relacja video ekipy PlayStation Polska EXTRA

Warsaw Games Week 2015 za nami. Jeżeli Was tam nie było, to...
Read More