PlayStation Plus i serial Powers, czy to może się udać?

Powers to serial o superbohaterach dostępny w specjalnej aplikacji na konsoli PlayStation 4. Serial można obejrzeć będą jednocześnie subskrybentem PlayStation Plus.

PlayStation Plus to oferta gier dla PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.
PlayStation Plus to oferta gier dla PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

Powers to kolejny dowód na to, że seriale w dzisiejszych czasach odgrywają bardzo istotną role w popkulturze. Powers to również pierwsza tego typu inicjatywa firmy Sony, która dostępna jest do pobrania za pośrednictwem PlayStation Network. Można ten serial obejrzeć za darmo za pośrednictwem PlayStation 4, należy jednak pamiętać, że wymagane jest do tego PlayStation Plus. Można więc odnieść wrażenie, że Powers jest pierwszą próbą wejścia producentów konsol na nowy rynek – serialowy.

W obsadzie Powers znaleźli się także Noah Taylor, Olesya Rulin, Max Fowler, Adam Godley, oraz Eddie Izzard i Michelle Forbes.

Powers to nowatorska adaptacja stworzonej przez Briana Michaela Bendisa i Michalea Avona Oeminga serii komiksów pod tym samym tytułem. Subskrybenci PS Plus będą mogli uzyskać dostęp do niej, a także szeregu dodatków, bezpośrednio z systemu PS4, pobierając aplikację Powers z PlayStation Store (PS Store).

powers

Serial Powers jest próba zainteresowania większej ilości graczy dodatkowymi usługami Sony. Wiceszef marketingu PlayStation, niejaki John Koller uważa, że serial Powers może zachęcić większą grupę ludzi ofertą PlayStation Plus. W opinii Sony ma być to wartość dodana, dzięki której rynkowa wartość PlayStation Plus ma wzrosnąć. Japoński gigant skutecznie chce zachęcać coraz więcej osób do opłacania PlayStation Plus. Pomysł z umieszczeniem w ofercie dostępu do ciekawego serialu może okazać się trafiony. Na chwilę obecną konkurencyjne Games with Gold oferuje tylko i wyłącznie gry, ale to nie jedyna forma rozrywki.

W ostatnich miesiącach możemy zauważyć wysiłki Microsoftu, aby ich oferta Games with Gold była coraz lepsza. Tak się rzeczywiście dzieje, bowiem Microsoft w ramach Games with Gold udostępnia (na stałe) coraz to lepsze gry. Kwietniowa oferta PlayStation Plus to Dishonored na Playstation 3, ale z kolei na Xboksa 360 gracze otrzymają Assassin’s Creed IV: Black Flag. Microsoft ciśnie grami, zaś Sony stara się odpowiadać serialem.

Powers_Gallery

Powers dla PlayStation Plus ma być wartością dodaną, ale to wcale nie oznacza, że Sony podchodzi do tematu z dystansem. Serial ma wyróżniać się ciekawym doborem aktorów oraz kreacją bohaterów. Oprócz wspomnianego Walkera (Sharlto Copley), w czołówce warto również podkreślić istotną role Woolfe’a (Eddie Izzard) oraz Johnny’ego Royal (Noah Taylor). Postaci są trudne do rozgryzienia, bowiem wspomniany Royal raz może zabić kogoś z zimną krwią, aby drugim razem wypowiedzieć się, bądź zachować, w przyzwoity sposób, przez co zaczynamy go lubić. Sam główny bohater, Walker, jest o tyle ciekawy, że sam był kiedyś superbohaterem, ale teraz stracił dawne moce i musi sobie radzić, niczym zwykły człowiek.

Jako że Powers to serial o superbohaterach, to poziom efektów specjalnych jest tutaj na wysokim poziomie. Sceny zostały nakręcone w różnych miejscach – brudne ulice, opuszczone budynki, dzielnice po zmroku. We znaki może wdawać się nieco sterylność otoczenia i zimne kolory, ale serial ogląda się całkiem nieźle. Ponadto serial dostępny jest z z napisami w języku angielskim, a więc dla graczy z naszego kraju może to być nieco odpychające. Liczę na lokalny oddział PlayStation Polska, który powinien dokonać polonizacji produktu.

powers gallery

PlayStation Plus zatem otrzymuje Powers, aby stać się jeszcze interesujące dla niezdecydowanych klientów. Usługa opiera swój potencjał głównie na dostępie do mutliplayera, na drugi miejscu wśród jej subskrybentów są z pewnością gry na PlayStation 4, a dopiero dodatkową atrakcją jest Powers. Sony należą się jednak słowa uznania za rozpoznawanie rynku i inwestowanie w takie produkcje. PlayStation Plus czeka na wysokiej jakości gry klasy AAA, ale serial Powers może być miłym zaskoczeniem i rozrywką.

Serial Powers wystartował w Polsce z dniem 11 marca, na start z trzema odcinkami. Historia będzie rozwijana przez kolejne tygodnie aż do 28 kwietnia. Pamietajcie o subskrypcji Playstation Plus, która powinna być aktywna, jeżeli chcecie Powers obejrzeć. Czy ten serial zachęci Was do jej odnowienia bądź zakupu? Czy może Sony powinno postarać się o lepsze gry? Jedno i drugie?

powers playstation

Written By
More from Patryk

Przebojowy Minecraft bije kolejny rekord sprzedaży

Twórcy Minecrafta mogą być bardzo zadowoleni, bowiem gra sprzedała się na PC...
Read More