PlayStation Network działa poprawnie, przerwa w działaniu odłożona

Koncern Sony zdecydował się przełożyć planowaną wcześniej przerwę w działaniu usługi PlayStation Network. W związku z atakiem hackerów na usługę PSN, dostęp do niej był ograniczony. Aktualnie wszystko zostało naprawione.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Jeszcze w piątek firma Sony informowała graczy o planowanej przerwie w działaniu PlayStation Network. Dziś decyzja została odłożone ze względu na ataki hackerów z grupy Lizard Squad, którzy dopuścili się sparaliżowania funkcjonalności usługi. 

Informatycy koncernu odpowiadającego za markę PlayStation sprawdzili dokładnie Sieć. Okazuje się, że w trakcie ataku szkodników nie doszło do nieautoryzowanego korzystania z danych osobowych. Mogło mieć to wpływ na zarządzanie wybranymi kontami poszczególnych użytkowników PlayStation Network. Na szczęście hackerzy nie uzyskali dostępu do kart kredytowych czy też zawartości kont użytkowników. 

W związku z tymi atakami dzisiaj w nocy miały odbyć się prace konserwacyjne, ale informatycy Sony rezygnują z tej operacji. Na oficjalnym profilu PlayStation Polska otrzymaliśmy potwierdzenie, że platforma PlayStation Network działa już prawidłowo. Na ten moment korporacja nie podaje konkretnej daty przerwy w działaniu systemu. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

The Last of Us: Left Behind – zwiastun premierowy

The Last of Us: Left Behind to pierwsze fabularne DLC do gry...
Read More