PlayStation 4 zdominuje Xbox One do roku 2018?

W sieci pojawiła się bardzo ciekawa analiza dotycząca kondycji rynkowej PlayStation 4 oraz Xbox One. Wynika z niej, że w 2018 roku PlayStation 4 będzie o 40 % więcej warte na rynku od konkurenta.

Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.
Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.

 

Analitycy z organizacji Strategy Analitics opublikowali w sieci wyniki swoich badań analitycznych dotyczących rynku branży gier wideo. Ich badania dotyczyły rynku sprzedaży konsol stacjonarnych, a w szczególności kondycji rynkowej PlayStation 4 oraz Xbox One.

Badania wykazują, że PlayStation 4 będzie sukcesywnie zwiększało swoją przewagę nad konkurencyjną platformą Microsoftu. Już w roku 2018 konsola firmy Sony ma sprzedać się w ilości 80 milionów egzemplarzy. Strategy Analitics uważa, że w tym momencie Xbox One osiągnie sprzedaż na poziomie 57 milionów egzemplarzy.

Wyniki tej analizy są bardzo intrygujące. Okazuje się, że z raportu wynika prawie 40 procentowa przewaga konsoli PlayStation 4 nad Xbox One w roku 2018 w skali rynkowej. Japoński sprzęt ma zawdzięczać tak dobre prognozy głównie świetnemu debiutowi na rynku. Analitycy przeprowadzili kompleksową analizę przez pryzmat ostatnich lat, z której wynika, iż konsole Sony w okresie debiutu trafiały do sklepów w następującej ilości:

  • PlayStation 2 – 20, 1 mln
  • PlayStation 3 – 10, 5 mln
  • PlayStation 4 – 18, 5 mln

Należy więc podkreślić, że PS4 jest aktualnie na dobrej drodze, aby zbliżyć się do sukcesu, jaki w trakcie swojego życia osiągnęło PlayStation 2. Hype na tamten sprzęt był niesamowity, co walnie przyczyniło się do jego podbojów rynkowych.

Sony bardzo liczy na swoją konsolę. Japoński gigant chciałby zbliżyć się do wyniku PlayStation 2, ale do tego jeszcze bardzo długa droga. PlayStation 4 rozpędza się, ale napływ wielkich produkcji dopiero przed tą konsolą. Targi E3 2015 powinny dać jasno do zrozumienia, że na PS4 będzie w co grać i to dobra inwestycja.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/18/ps4-will-outsell-xbox-one-through-2018-says-analyst/]

PlayStation 4 zdominuje rynek ?
PlayStation 4 zdominuje rynek ?
Co wybraliście?
Co wybraliście?
Written By
More from Patryk

Sprawdź wysokiej jakości gameplay z gry Project CARS

W sieci pojawiają się kolejne materiały wideo z Project CARS. Gameplay z...
Read More