PlayStation 4 sprzedało się w ilości 13, 5 miliona egzemplarzy

W sieci udostępniono raport finansowy firmy Sony, z którego jednoznacznie wynika, że na całym świecie sprzedano aż 13,5 miliona sztuk PlayStation 4.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

Z raportu finansowego Sony wynika, że konsole PlayStation 4 cieszą się wielkim zainteresowaniem klienteli. Na całym świecie sprzedano 13, 5 miliona egzemplarzy tej konsoli. Wynik to świetny, ale nie pomaga w kłopotach finansowych japońskiego koncernu.

Koncern Sony zdecydował się udostępnić konkretne dane na temat sprzedaży konsoli PlayStation 4. Dowiedzieliśmy się, że od lipca do końca września sprzedano PlayStation 4 w ilości aż 3,3 miliona egzemplarzy.

Okres od początku lipca do końca września to strata finansowa rzędu 1, 2 miliarda dolarów dla japońskiego giganta. Dział odpowiedzialny za gry i konsole odnotowano jednak pozytywny trend, bowiem przychody wzrosły z poziomu 1, 5 mld dolarów, do 2, 7 mld.

Okazuje się, że większość oddziałów uzyskało pozytywne wyniki finansowe. Jedynie oddział technologii mobilnej (głównie telefony) zaliczył stratę. Mowa tutaj o kwocie 1, 5 mld dolarów.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2014-10-31-playstation-4-sales-help-sonys-game-division-to-profit]

Sprzedaż wielu oddziałów firmy Sony.
Sprzedaż wielu oddziałów firmy Sony.
Written By
More from Patryk

Wysyp materiałów z trybu multiplayer gry Halo 5: Guardians

Jutro wielka premiera piątej części popularnego cyklu Halo na konsoli Xbox One....
Read More