PlayStation 4 podniesie sprzedaż konsol w Japonii?

drps4

W Kraju Kwitnącej Wiśni konsole stacjonarne, ostatnimi laty, nie znacznie słabiej się sprzedawały, niźli w czasach PlayStation 2. Jaki wpływ na Japoński, a tym bardziej światowy rynek będzie miało PlayStation 4?

Playstation-Banner

W przeszłości bywało różnie,ale to głównie PlayStation było pionierskim graczem na rynku. Pierwsza konsola ze stajni Sony wywarła ogromny wpływ na branżę, upowszechniła napęd optyczny w tego typu sprzętach, pchnęła branżę gier wideo na nowe tory i nakreśliła wizję wielkiego, wysokobudżetowego biznesu. Nie inaczej było w przypadku PlayStation 2, które przez długi okres, nawet po premierze PS3, była jedną z najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów. Ostatnimi laty dominującą rolę w kraju stały się handheldy. Czy PlayStation 4 może przełamać taką tendencję i zawojować rynek? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć Hirokazu Hamamurze, prezes Kadokawa Group Holdings i Enterbrain, niegdyś redaktor naczelny Famitsu.

“Przyszłość konsol stacjonarnych? To na pewno dobre pytanie. Patrząc na to jak szybko rozchodzą się pre-ordery PS4 można powiedzieć, że początek jest bardzo pozytywny, ale nowa generacja na 100% będzie maratonem, a nie sprintem”.Tym razem łatwość tworzenia gier na PlayStation 4 jest wymogiem. Sądzę, że koszty tworzenia gier na konsole nowej generacji zawsze się podwajały przy starcie nowego sprzętu, ale teraz – z tego co dowiaduje się od deweloperów – pozostaną na niezmiennym poziomie”

Wiele jest w tym racji, iż to właśnie koszty projektowania gier wpłyną na ogólne ceny rynkowe zarówno sprzętu jak i gier. Dzisiejszy, w pełni przyswajalny, pułap cenowy gier nie zmienia się od lat. W rankingach sprzedaży dominują gry na handheldy, w samej Japonii, jak będzie na całym świecie przekonamy się wkrótce. Tym czasem polecam zapoznać się z pierwszą, oficjalną reklamą telewizyjną PlayStation 4, oczywiście made in Japan.

Written By
More from konadmin

FIFA 12 nokautuje

Światowy debiut gry FIFA 12 miał miejsce 27 sierpnia. Tego samego dnia na...
Read More