PlayStation 4 od dnia premiery rozeszło się w ilości 6 milionów egzemplarzy

PlayStation Polska TV jest programem cyklicznym, który opowiada o najciekawszych wydarzeniach w rodzinie PlayStation.

Firma Sony poinformowała świat o sprzedaży PlayStation 4. Po czterech miesiącach od premiery konsola rozeszła się w ilości 6 milionów egzemplarzy. Ten wynik to zasługa takich gier jak Killzone: Shadow Fall, Battlefield 4 czy FIFA 14.

ps4-launch-banner

Japoński gigant postanowił pochwalić się pierwszymi statystykami dotyczącymi ich nowej konsoli. Takiego debiutu może sobie życzyć każdy producent hardware’u. Do dnia 2 marca 2014 konsola sprzedała się w ilości sześciu milionów egzemplarzy. W samej Japonii, mateczniku PlayStation, po premierze sprzedano już 370 tysięcy sztuk PS4. Sprzedaż gier dla systemu osiągnęła 13,7 milionów sztuk, użytkownicy akceptują PlayStation 4 i ciepło przyjmują nowe funkcje sieciowe. Firma Sony pręży muskuły – ponad 100 milionów udostępnień, ponad 56 milionów oglądanych transmisji, a także znaczny wzrost liczby subskrypcji PlayStation Plus

Do najlepiej sprzedających się tytułów zaliczają się: Killzone: Shadow Fall, który sprzedał się w liczbie ponad 2,1 miliona sztuk na całym świecie, Knack, Call of Duty: Ghosts, FIFA14, Battlefield 4  i Assassin’s Creed: IV Black Flag. Tytuły stworzone przez niezależnych producentów, takie jak Contrast, Warframe i Don’t Starve: Console Edition także cieszą się popularnością w społeczności graczy.

grafa

Przyszłość PlayStation 4 mieni się tylko w kolorowych barwach. Na horyzoncie powiewają już chorągiewki z napisami Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, Kingdome Hearts III, inFamous: Second Son czy oczekiwane przez miliony graczy na całym świecie Watch_Dogs. Od czasu premiery systemu PS4 wielu użytkowników sięga po korzyści, jakie daje członkostwo w PlayStation Plus (PS Plus).  Do obecnych subskrybentów dołączyła  przeszło połowa posiadaczy systemu PlayStation 4, co pokazuje gwałtowny wzrost popularności usługi. Członkowie mają dostęp do ekskluzywnych zniżek, możliwości przechowywania zapisów gier w chmurze oraz „Kolekcji gier od zaraz”, która umożliwia im granie w pełne wersje popularnych gier.

Konsola się rozpędza, oczywiście z korzyścią dla zwykłych graczy, którzy tylko na tym skorzystają. Najbliższe miesiące zapowiadają się naprawdę ”grubo” dla wszystkich tych, którzy wybrali właśnie PlayStation 4. Czy Ty też do nich należysz?

Written By
More from Patryk

30 minut ze skasowanym Legacy of Kain: Dead Sun

Legacy of Kain: Dead Sun to skasowany projekt z niezwykle zasłużonej serii...
Read More