PlayStation 4 kontra Xbox One w grze FIFA 16

Ekipa Digital Foundry w ostatnich dniach ma ręce pełne roboty. Najpierw test Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a, później Rise of the Tomb Raider, a dziś porównanie gry FIFA 16 na PlayStation 4 oraz Xbox One.

EA Sports od miesięcy opracowuje i oswaja potężny silnik graficzny Ignite, na którym działało chociażby świetnie wyglądające EA Sports UFC. FIFA 16 również została od podstaw przygotowana w oparciu o najnowszy silnik graficzny Electronic Arts. Ekipa Digital Foundry zdecydowała się na analizę gry w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One, a więc docelowych.

Podstawowe założenia gry FIFA 16 są oczywiście podobne i takie same na obu konsolach, czyli mowa o rozdzielczości 1920×1080, poprzez oświetlenie i animacje, na cieniowaniu trawy oraz filtrowaniu tekstur kończąc. Warto podkreślić, iż od samego początku mamy za to na Xbox One efekt rozmycia obiektów w ruchu. Różnice można dostrzec jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, w tak zwanej odprawie przedmeczowej, gdzie widać delikatnie niższą jakość na Xbox One.

W grze FIFA 16 otrzymujemy stałe 60 klatek na sekundę,które tylko czasami zmniejsza się do 30 klatek i tylko podczas określonych akcji na boisku. Jest to dostrzegalne tylko podczas oprawy przedmeczowej, w powtórkach, przy stałych fragmentach gry czy rzutach karnych i rożnych. Wygląda więc na to, że jakość gry na obu platformach prezentuje się podobnie, więc nie ma sensu zastanawiać się, którą wersję wybrać, jeżeli posiadacie dwie platformy.

Poniżej możecie zobaczyć dwa filmiki Digital Foundry zestawiające ze sobą grę FIFA 16 w wersjach na obie platformy. A Wy jak oceniacie ten tytuł na kilka dni po premierze, jesteście zadowoleni?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?t=1&v=Y-0sJL5AXKA” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=XHahw5GyrH4″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

HoloLens nie dla gier wideo i Xbox One?

Prezes Microsoftu wypowiedział się na temat przyszłości HoloLens. Gadżet wirtualnej rzeczywistości najpierw...
Read More