PlayStation 4 kontra Xbox One, czyli gdzie Call of Duty: Black Ops 3 wygląda lepiej?

Activision w tym roku ma jedną, wielką premierę do obsłużenia. Jest nią Call of Duty: Black Ops 3 na PlayStation 4, Xbox One oraz pecety. Wybrańcy mogą cieszyć się z ogrywania wersji beta, a Digital Foundry zdecydowało się porównać grę na obu konsolowych platformach.

Beta gry Call of Duty: Black Ops 3 działa całkiem solidnie na konsoli PlayStation 4. W tej wersji jest nawet lepiej niźli w przypadku Advanced Warfare z zeszłego roku, bowiem udaje się uzyskać natywną rozdzielczość 1080p oraz stabilne 60 klatek na sekundę. Taki poziom rozgrywki może imponować i to zdecydowanie. Jak całość prezentuje się na konsoli Xbox One?

Jeżeli mowa o wydajności, to na konsoli Microsoftu uzyskano 900p. Ogranicza to jednak oprawę graficzną pod wieloma względami. Budynki, roślinność oraz obiekty na dalszym planie na Xbox One są mniej widoczne. Podobnie zresztą jak przeciwnicy, którzy są mniej wyraziści i trudniej ich dostrzec, aniżeli na PlayStation 4. Ruchome cele łatwiej zauważyć, ale już statyczne sylwetki wręcz zlewają się z otoczeniem, co utrudnia orientację w terenie.

Oceniając wersję beta można stwierdzić, że PlayStation 4 ma o wiele więcej do zaoferowania, podobnie jak w przypadku gry Call of Duty: Advanced Warfare. Grafika na PlayStation 4 jest bogatsza w detale i bardziej przejrzysta. Nie jest to jakiś spory ”rozstrzał” jakościowy, ale na poniższym filmiku przygotowanym przez ekipę Digital Foundry możecie zobaczyć, jak prezentują się obie wersje gry w akcji.

Call of Duty: Black Ops 3 pojawi się na rynku już 6 listopada na rynku w Polsce. Warto czekać, chociażby z uwagi na sporo zmian w trybie multiplayer oraz lekkie odświeżenie wizerunku serii. Gra zanurza się nieco w futurystyczne klimaty, ale na filmikach promocyjnych wygląda fajnie i może być bardzo pozytywna. Pytanie: jaką platformę wybrać?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=YuFdVu3QB2s” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=xGPSszAx2WQ” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55bb1fcde741fff7072d6937″]

Written By
More from Patryk

Watch Dogs stoi w rozkroku pomiędzy nową, a starą generacją

Watch Dogs to gra studia Ubisoft, która trafi na kilka platform w...
Read More
  • Xbox podoba mi sie bardziej wizualnie, wole Dashboard Microsfotu, wole pada XOne, wole sklep online i rozgrywkę sieciowa u xboxa. No ale wlasnie takie informacje sprawiają ze mam PS4. No Jam konsole tej generacji może nie obsługiwać 1080p. Chyba ze to jakiś spisek developerow….