PlayStation 4 i Xbox One z wystarczającą ilością pamięci RAM – zdaniem Naughty Dog

W przypadku konsol PlayStation 4 oraz Xbox One często toczą się spory o rozdzielczość i przewagę jednej konsoli nad drugą. Jak rozumieją to sami producenci?

Uncharted-3-Preorder-Bonus-Banner-600x234

Naughty Dog pracuje aktualnie nad grą Uncharted: A Thief’s End na PlayStation 4. Będzie to z pewnością jedna z najładniejszych gier na PlayStation 4, podobnie zresztą jak Rise of the Tomb Raider na Xbox One. Na temat mocy obliczeniowej obu konsol zdecydował się wypowiedzieć jeden z byłych pracowników Naughty Dog.

John Hable to założyciel Filmic World, który wcześniej pracował na rzecz Naughty Dog. Wypowiadał się on ostatnio na łamach serwisu GamingBolt właśnie na temat mocy obliczeniowej i pamięci RAM w PlayStation 4 oraz Xbox One.

”Generalnie, to nie martwiłbym się o konsole Xbox One i PlayStation 4. Oba sprzęty raczej długą będą pozwalały twórcom na bezstresową pracę. Pamiętajcie, że PlayStation 3 i Xbox 360 miały tylko po 512 MB RAM, podczas gdy te same gry na PC wymagały co najmniej 2 GB pamięci. Pamięć 8 BG RAMu powinna być wystarczająca na lata w przypadku PlayStation 4 oraz Xbox One.”

ps4-xbox_one

Z pewnością pamiętacie rewelacyjne oświetlenie w grze Uncharted 2: Among Thieves, bądź też oprawę graficzną w The Last of Us na PlayStation 3? Jeżeli przy tak ograniczonych sprzętach Naughty Dog wciskało tak dużo, to co będzie w przypadku PlayStation 4?

Xbox One również ma wiele do zaoferowania i trudno tutaj wyrokować o przewadze jednej konsoli nad drugą. Microsoft otrzyma piękne Quantum Break, Halo 5: Guardians i z pewnością nowe Gears of War. Konsole będą się pocić, ale zagwarantują nam wspaniałą oprawę graficzną, rzekłem.

[dzięki – http://www.psu.com/news/26724/PS4-and-Xbox-One-8GB-memory-is-enough-to-last-this-gen-says-ex-Naughty-Dog-dev]

[interaction id=”5550d80be0919464739a50e6″]

Written By
More from Patryk

Postaci z Gwiezdnych Wojen będą dostępne w Disney Infiniy 3.0

Disney Interactive ogłosiło dziś, że uniwersum Gwiezdnych Wojen dołączy do Disneya, Disney...
Read More