PlayStation 4 i Xbox One najmocniejszymi konsolami w historii

Wedbush Securities opublikowało ciekawy raport dotyczący kondycji dzisiejszej branży gier wideo. Okazuje się, ze PlayStation 4 i Xbox One mogą być najmocniejszymi konsolami w historii. Zyski w nadchodzących latach będą dynamicznie wzrastać.

xbox ps4

 

Wedbush Secirites zajmuje się prywatną wyceną inwestycji, badaniem rynków finansowych, rozwoju sektora bankowego i analizowaniem giełdy. Analitycy z tego biura napisali ciekawy raport, który bezpośrednio dotyczy branży gier wideo. Okazuje się, że na przestrzeni nadchodzących dwóch lat, obroty w branży wzrosną nawet do 9%. Rozmawiamy tutaj o naprawdę wielkich sumach, szacuje się, że w tym roku przychody ze sprzedaży gier przyniosą 12 miliardów dolarów. W przyszłym roku kwota ma wzrosnąć nawet do 14 miliardów, aby w roku 2016 osiągnąć wartość 16 miliardów dolarów. Nie są to przypadkowe liczny, a wartość docelowa podparta badaniami z ostatnich lat. Oto w jaki sposób argumentują to autorzy raportu:

„Oba koncerny, Sony i Microsoft, powinny stopniowo zwiększać swoje zyski ze sprzedaży software’u w branży gier wideo. Wiele demograficznych trendów i analiz marketingowych napędza wzrost sprzedaży w branży elektronicznej rozrywki. Wierzymy że wiele z tych trendów jest powiązanych ze zmieniającym się wiekiem przeciętnego gracza, jak również tym, ile jest jest on w stanie wydać na gry. Branża gier wideo jest w stanie zapewnić rosnące przychody na przestrzeni kilku nadchodzących lat, wzrost ten będzie w miarę sukcesywny. Zakładamy, że rozwój deweloperów w branży jest na stabilnym poziomie, a to pozwoli inwestorom z zewnątrz lokować bezpiecznie kapitał.”

Poniżej możecie rzucić okiem na ciekawą tabelę, która przedstawia nam udział deweloperów i producentów konsol w rynku. Branża gier wideo jest zdominowana przez pierwszą piątkę. Widnieją tam tacy gracze jak Activision, Electronic Arts, Ubisoft czy Take 2 Interactive. Producenci konsol są o wiele niżej, ale nie jest to miarodajne, ponieważ Sony i Microsoft wydają stosunkowo nie wiele gier na przestrzeni roku. Głównie są to ekskluzywne tytuły. Nadchodzący okres będzie gorącym dla naszej branży, toteż powinniśmy wyczekiwać szumnych zapowiedzi. Jakich gier byście sobie życzyli w niedalekiej przyszłości?

capture-20140212-180725

Written By
More from Patryk

Na The Game Awards poznamy 12 nowych gier

W sieci pojawiły się informacje odnośnie prezentacji gier wideo na uroczystości The...
Read More