PlayStation 4 Firmware 1.70 wprowadził również sporo błędów?

Aktualizacja 1.70 dla PlayStation 4 wprowadziła szereg bardzo ciekawych zmian oraz dodatków do oprogramowania konsoli, między innymi oprogramowanie SHAREfactory. Okazuje się jednak, że nie obyło się bez wpadek.

Konsola PlayStation 4 jest w stanie bez większych problemów generować grafikę w rozdzielczości 1080p oraz 60 FPSach.
Konsola PlayStation 4 jest w stanie bez większych problemów generować grafikę w rozdzielczości 1080p oraz 60 FPSach.

Firmware 1.70 wprowadził bardzo dużo pozytywnego zamieszania w życie właścicieli PlayStation 4. Aktualizacja była długo oczekiwana, ale jak się okazuje, przyniosła ze sobą również kilka pomniejszych problemów oraz glitchy. Najistotniejszy z nich, jak donoszą zagraniczne serwisy, jest problem z zapisywaniem stanu gry w tak zwanej chmurze. Okazuje się, że wszyscy Ci, którzy byli aktywnymi subskrybentami PlayStation Plus, mogli oczywiście zapisywać stan gry na serwerach Sony – opcja musiała być jednak aktywna. Po aktualizacji oprogramowania rozwiązanie to, w większości przypadków, przestało działać, a więc nie zapisywało stanu gry automatycznie. Doprowadziło to wielu graczy do straty swoich postępów w grze, co jest sporym minusem.

Okazuje się, że błąd spowodował spore zamierzanie na forach dyskusyjny Reddit oraz NeoGAF. Konsola za każdym razem poprosi Was o pobranie zawartości gry z chmury. Jednakże nie będzie miało to miejsca, ze względu na systemowy błąd konsoli. Wielu zagranicznych graczy uskarża się więc, że Frimware 1.70 pogrzebał ich dotychczasowe dokonania w grach. Drugim problemem jest połączenie z urządzeniami rejestrującymi obraz poprzez złącze HDMI. Wielu graczy zmaga się z czarnym ekranem po odłączeniu konsoli od ich rejestratorów (np. Elgato). Oprogramowanie PlayStation 4 potrafi również na dłuższy czas się zawiesić, co utrudnia przeglądanie chociażby internetu podczas przerwy w rozgrywce.

Pamiętajmy że Sony wprowadziło mnóstwo nowych rozwiązań wraz z Firmware 1.70, toteż pomniejsze błędy mogły mieć miejsce. Osobiście nie spotkałem się z żadnym z wyżej wymienionych, więc może to dotyczy wybranych użytkowników. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, jak sprawują się Wasze konsole po tej aktualizacji? 

[dzięki – Gearnuke]
Written By
More from Patryk

Red Bull TV dostępne na Xboksa 360

Od dzisiaj w ramach usług rozrywkowych na konsoli Xbox 360, we wszystkich...
Read More