PlayStation 4 – Firmware 1.70 ukaże się wkrótce

Aktualizacja o numerze 1.70 do konsoli PlayStation 4 ukaże się już niebawem. Takie zapewnienia składają pracownicy firmy Sony, na oficjalnym blogu PlayStation.

ps4-launch-bannerWielu z nas czeka na udostępnienie przez firmę Sony nowego oprogramowania dla konsoli PlayStation 4. Rozmawiamy tutaj o aktualizacji 1.70, szumnie zapowiadanej przez japoński koncern. Firmware ma wprowadzić wiele znaczących zmian, w tym znieść kodowanie HDCP, które blokuje przesył materiałów wideo przez port HFMI. Sony od zapowiedzi aktualizacji milczy na temat jej daty dostępności. Zniecierpliwieni fani osobiście dopytywali się o to na blogu PlayStation. Jeden z pracowników firmy Sony w końcu odpowiedział. Aktualizacja pojawi się ”wkrótce”. Nie jest to oczywiście satysfakcjonująca wiadomość dla fanów i graczy, ale najwyraźniej nacisk społeczności graczy na japońskiego giganta zadziałał pozytywnie. Poniżej możecie rzucić okiem na zrzut ekranu z blogu PlayStation.

PS4-Firmware-1_70

Przypominam, że Firmware 1.70 wprowadzi mnóstwo nowych zmian do oprogramowania PlayStation 4. Po pierwsze, Sony ostatecznie wycofuje się z kodowania HDCP, a więc blokady możliwości zgrywania materiałów wideo poprzez złącze HDMI. Większość graczy publikujących swoje materiały wideo powinna być bardzo zadowolona z tego faktu.

Drugą bardzo ważna zmianą jest wprowadzenie oprogramowania SHAREfactory. Jest to aplikacja, która pozwoli nam na obróbkę własnych materiałów wideo. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli montować nasze klipy, dorzucać do nich ścieżkę dźwiękową, własny komentarz, efekty wizualne i publikować tego efekty na portalach społecznościowych. Kolejna ciekawa funkcja to Play as Soon. Pozwoli nam ona na automatyczne, wcześniejsze, ściągnięcie dodatków, łatek i rozszerzeń do gry, którą zakupiliśmy przed premierą. Wyraźnie zmniejszy to czas oczekiwania graczy na rozgrywkę po uruchomieniu gry.

 

Written By
More from Patryk

Grand Theft Auto V w wersji na Commodore? Tak to możliwe!

W sieci zamieszczono bardzo ciekawy montaż wideo, który prezentuje w jaki sposób...
Read More