PlayStation 4 czyta pirackie gry? Wygląda na to, że wszystko jest możliwe

Gracze z Brazylii wpadli na sposób złamania zabezpieczeń konsoli PlayStation 4. Dzięki temu mogą kopiować oprogramowanie, w tym gry, w bezpośredni sposób.

PS4_Banner

Niegdyś piractwo było solą w oku branży gier wideo. Dziś, szczególnie w okresie rozwiniętych usług sieciowych, po prostu nie opłaca się ”iść na skróty”. Najwyraźniej gracze z Brazylii zdecydowali się pójść tą drogą.

Anonimowa grupka graczy pochwaliła się, że znaleźli sposób na uruchamianie pirackich wersji gier na konsoli PlayStation 4. Cały trik polega na tym, że muszą być aktywne dwie konsole na tym samym koncie PlayStation Network, dzięki czemu na jednej z nich będzie można korzystać z pirackiej wersji gry.

W rezultacie wychodzi na to, że w pewnym momencie są dwa konta, jedno prawdziwe, drugie fałszywe, na którym można uruchomić nieoryginalne wersje gier.

Sony z pewnością już niebawem ustosunkuje się do tej rewelacji. Problem z piractwa na nowych konsolach jest raczej niewielki. Po prostu nie opłaca się ”piracić” skoro utracimy dostęp do trybów multiplayer. Druga sprawa to rosnący poziom życia i świetne promocje, zarówno na Xbox Store, jak również PlayStation Store.

Wiadomość traktujcie jako ciekawostkę, naganną bo naganną, ale ciekawostkę.

[dzięki – http://www.psu.com/news/26760/PS4-hacked-in-Brazil-with-some-stores-installing-pirated-games-on-consoles]

pirate

Written By
More from Patryk

Gameplay z Dishonored 2 ma się różnić w grając Corvo i Emily

Targi E3 2015 oraz konferencja firmy Bethesda przyniosły wielką zapowiedź Dishonored 2....
Read More