PlayStation 4 czy Xbox One? Która konsola sprzedawała się lepiej w sierpniu?

Konsola PlayStation 4 nie zamierza oddawać pola w ojczyźnie Xbox One. Wyniki statystyczne grupy NPD pokazuję, że sprzęt Sony nadal sprzedaje się bardzo dobrze w Stanach Zjednoczonych.

Łączna sprzedaż sprzętu PlayStation 4 utrzymała się na poziomie osiągniętym w zeszłym roku. Oznacza to, że konsola Sony była najlepiej sprzedającą się na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo japoński gigant dodaje, że jej sprzęt górował ponadto nad konkurencją pod względem sprzedanych gier na PlayStation. Najpopularniejsza gra w Stanach Zjednoczonych, czyli Madden NFL 16 również sprzedawał się najlepiej właśnie na konsoli Sony.

Firmy Microsoft oraz Nintendo również nie powinny mieć powodów do zmartwień. Okazuje się, że sprzedaż konsol się rozpędza, bowiem Xbox One zanotował 26 procent większą sprzedaż, aniżeli w analogicznym okresie zeszłego roku. W przypadku przenośnej konsoli Nintendo 3DS skok sprzedażowy to aż 30 procent względem poprzedniego roku. Co ciekawe, Nintendo w samych Stanach Zjednoczonych sprzedało aż 7 milionów figurek amiboo.

Warto podkreślić, że łączna sprzedaż konsol spadła o 2 procent względem poprzedniego roku, aczkolwiek przychody ze sprzedaży platform wzrosły o 3 procent, zaś z handheldów o 4 procent. Ogólny spadek sprzedaży konsol argumentowany jest drastycznie mniejszym zainteresowaniem PlayStation 3 oraz Xboksem 360. W przypadku tych konsol zainteresowanie spadło aż o 61 procent.

Wygląda więc na to, że obie konsole, zarówno PlayStation 4 oraz Xbox One radzą sobie bardzo dobrze. Sukces konsol zależy głównie od gier ekskluzywnych, jakie na nich możemy ograć. Tak na Xbox One, jak również na PlayStation 4 line-up gier jest niesamowity, tych zapowiedzianych i obecnych na rynku, a więc jest w czym wybierać. A Wy co wybraliście – PlayStation 4 czy Xbox One?

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

No dobra, jest nowy model PlayStation Vita, ale kto będzie nim zainteresowany?

PlayStation Vita to konsola nieco ”umierająca”, ale nadal bardzo atrakcyjna i wspierana...
Read More
  • Unkn0wnzer

    Xbox 260, popraw 😀

    • Dzięki! Kwiatek się wkradł nieopatrznie. 🙂