PlayStation 4 czy Xbox One? Hideo Kojima już zdecydował!

Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid, udzielił obszernego wywiadu japońskiemu magazynowi Famitsu. Jednym z tematów były konsole nowej generacji. Ekscentryczny deweloper chwalił PlayStation 4, podkreślając, że hardware Sony jest mocniejszy od konkurencji.

Playstation-Banner

 

Metal Gear Solid V: Ground Zeros zostało ocenione przez media i samych graczy. Hideo Kojima, szef studia Kojima Productions, nie zamierza jednak składać broni i prowadzi akcję promocyjną swojej gry. Magazyn Famitsu zaprosił do siebie legendę Konami, która wypowiedziała się na temat konsol nowej generacji. W trakcie rozmowy z redaktorem Famitsu Hideo Kojima przyznał, że uważa PlayStation 4 za najlepszą konsolę stacjonarną. To trochę dziwne, bo jak dobrze pamiętam, to na zeszłorocznych targach E3 w Los Angeles Kojima był gościem obozu konkurencji. W maju japoński deweloper otwierał konferencję Microsoftu i zapowiadał absolutnego exclusive’a PlayStation na konsolach Microsoftu. Dziś jednak zmienił zdanie, o czym możecie przekonać się z cytatu poniżej:

“Sądzę, że PlayStation 4 jest najlepszym sprzętem, spośród aktualnie dostępnych konsol stacjonarnych. PS4 jest także świetne jeśli chodzi o grafikę, dając sobie spokojnie radę z 1080p przy 60 fps. Konsola radzi sobie z tym trochę lepiej niż inny hardware. Jakość obrazu na PS4 jest najlepsza, zbliżając się do fotorealizmu, do którego cały czas dążymy”

Ciekawostką jest jednak fakt różnic technologicznych na PlayStation 4 o Xboksie One. Okazuje się, że gra prezentuje się lepiej na platformach Sony, co jest dla mnie nie zrozumiałe ze względu na fakt, że Metal Gear Solid V: Ground Zeroes nie jest wcale jakimś technologicznym majstersztykiem, którego Xbox One mógłby nie pociągnąć. Chodzi tutaj raczej o subtelne różnice, wynikające z konfiguracji sprzętowej.

Ponadto Hideo Kojima opublikował nowe zdjęcia z gry. Tym razem możecie sprawdzić jak prezentują się figurki kolekcjonerskie z bohaterami, między innymi Snake i Ocelot. Powyżej znajdziecie również wspomniane fragmenty wywiadu, co warto dodać, sponsorowanego przez samo Sony. Przypominam o Przeglądzie Tygodnia, w którym dokładnie omawiałem kondycję Ground Zeroes. Warto też polubić oficjalny profil Kojima Productions na FaceBook’u. Co jakiś czas wrzucane są tam nowe informacje na temat poczynań japończyka. Czy ktoś z Was znajdzie miejsce na półce dla poniższych bohaterów?

GZ f gz f1 gz f3

 

Written By
More from Patryk

Dragon Age III: Inkwizycja – dwa nowe zdjęcia z gry

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia część popularnych gier z gatunku RPG. Za...
Read More