PlayStation 2 obchodzi piętnaste urodziny!

Dziś wypada wielki dzień dla wszystkich tych, którzy byli szczęśliwymi użytkownikami PlayStation 2. Konsola obchodzi swoje 15 urodziny w Ameryce Północnej.

Konsola PlayStation 2 dokładnie piętnaście lat temu weszła oficjalnie na rynek w Ameryce Północnej. Stany Zjednoczone były przepowiednią ogromnego sukcesu konsoli Sony, która, ależ ten czas leci, debiutowała właśnie 26 października 2000 roku w tamtym regionie. Dziś poczciwa ”czarnula” obchodzi swoje wielkie święto a my razem z nią.

Konsola odniosła ogromny sukces za sprawą wspaniałych gier (w szczególności jRPG oraz akcji), jak również wyniesieniu oprawy graficznej w grach wideo na nowy poziom. Tytuły takie jak Gran Turismo 3, Onimusha, Tekken Tag Torunament, Ridge Racer, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty czy Jack & Dexter to tylko pierwsze, które przychodzą mi do głowy myśląc o sukcesach konsoli PlayStation 2.

Piętnaście lat temu chyba nikt nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu tej konsoli. Ja byłem szczęśliwym świadkiem debiutu sprzętu na rynku i miałem możliwość ogrywania pierwszych gier. Do moich ulubionych gier na ten sprzęt należą:

  1. Metal Gear Solid 3: Snake Eater
  2. Gran Turismo 4
  3. Resident Evil: Code Veronica X
  4. Tenchu 3: Wrath of Heaven
  5. Need for Speed: Underground (seria)

Konsola PlayStation 2 pozwala graczom na uruchamianie gier przeznaczonych specjalnie na tę platformę zapisanych na nośnikach CD-ROM i DVD-ROM. To niezwykle popularne urządzenie było kompatybilne wstecz, co oznaczało możliwość grania w gry z konsoli PlayStation. Konsola pozwalała ponadto na odtwarzanie filmów na dyskach DVD-Video oraz muzyki na dyskach CD-Audio.

PlayStation 2 sprzedawane było w wersji standardowej i slim (zmniejszonej wersji, znanej również jako PSTwo) w kolorze czarnym oraz dwóch specjalnych wersjach kolorystycznych: Satin Silver (srebrnej) oraz Pink (różowej). Na koniec warto wspomnieć, że sprzęcior pozwalał łączyć się z internetem i grać w tryby mutliplayer.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=R88IT3At3rI” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=EVY0O6nrK40″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=YRz9rpVR1hU” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

GRID: Autosport – recenzja

Firma Codemasters wydała GRID: Autosport na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach...
Read More