Pierwsze oceny Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Lightning Returns to jedna z najdłużej promowanych odsłon serii w ostatnich latach przez Square Enix. Japoński gigant wpompował dużo pieniędzy i dołożył wiele starań, aby gra odkupiła błędy dwóch poprzednich odsłon. W sieci pojawiły się pierwsze jej, przed premierowe, zapowiedzi. 

Lightning-Returns-Final-Fantasy-13-banner

Akcja tytułu rozgrywa się na archipelagu czterech wysp – Navus Partus. To tam trzynaście dni przed końcem świata nasza bohaterka wyrusza w koleją podróż i tylko od niej zależy czy czas ten się powiększy, czy też koniec nadejdzie prędzej. Autorzy wprowadzili nieco zmian względem poprzedniczek. Tym razem można dowolnie zmieniać ubiór Lightning jak również jej broń. Ta ostatnia nawet ewoluuje z czasem, a podczas samej walki można skakać i wspinać się po elementach otoczenia. Po arenie będziemy mogli poruszać się swobodnie, ale nowy system starć kładzie nacisk na szafowanie strojami i wymierzanie najpotężniejszych szlagów. Okazuje się, ze nowy system rozgrywki sprawdza się znakomicie, redaktor GameTrailers, w swojej wideo zapowiedzi stwierdza już na samym wstępie, iż ”…mamy do czynienia z jedną z najmocniejszych odsłon Final Fantasy”. Generalnie, redaktorzy takich serwisów jak USGamerGameSpot i Poligon, zgodnie przyznają, że sama gra ma problem z osobowością, ponieważ upływający czas blokuje nie jako eksplorację świata w pełnym wymiarze. Square Enix wypluło na rynek nowe materiały z rozgrywki, tym razem starcie z pięściami Snowa – do wglądu poniżej.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII debiutuje na europejskim rynku już 14 lutego. Do tego czasu powinniście otrzymać jeszcze przegląd recenzji rzeczonego tytułu, aby samemu zdecydować, czy chcecie przeżyć dwa, wirtualne tygodnie u boku pięknej Lightning.

Written By
More from konadmin

Alien: Isolation nadzieją na porządną grę w klimatach Obcego?

Studio Creative Assembly wzięło się za barki z mocarną, i nieszczęsną jednocześnie,...
Read More