PES 2016 sześć dni przed Fifą – szczegóły z nowej części piłki nożnej Konami

W ostatnich latach Pro Evolution Soccer przegrywało rywalizację z Fifą. Konami opublikowało listę nowości ze swojej produkcji. Czy wreszcie jest szansa na nawiązanie równej rywalizacji?

LOVE THE PAST, PLAY THE FUTURE” z takim hasłem Konami promuje swoje dzieło w 20 rocznicę powstania serii. Premiera w naszym kraju planowana jest na 18 września 2015 r., czyli na sześć dni przed premierą Fify 16.

Od PSOne PES zdążył zagościć na wielu platformach, od samych początku serii towarzyszy rozwój. Wraz z nowym sloganem twórcy zamierzają całkowicie przebudować wizerunek swojej produkcji. Zamierzają wyciągnąć to co najlepsze z poprzednich odsłon i dodać tego jeszcze więcej realizmu. Silnik Fox Engine ma zapewnić silniejsze doznania podczas rozgrywki. Jednym z elementów, na którym chce skupić się Konami podczas nowego PESa jest jeszcze lepsza grywalność, która ma być jedną z najmocniejszych stron nowej odsłony serii wirtualnej piłki nożnej.

PES2016 banner

Nowatorska rozgrywka – Ekscytujące nowości udowadniają, że seria PES cechuje się najbardziej pasjonującą rozgrywką.

  • Zaawansowany system kolizji – Ulepszona fizyka gry znalazła zastosowanie w udoskonalonym systemie kolizji obliczającym oddziaływania pomiędzy piłkarzami, co skutkuje wyjątkowymi rezultatami uzależnionymi od wielu czynników.
  • Starcia powietrzne– Nowy silnik fizyczny jeszcze lepiej odzwierciedla lot piłki w powietrzu. Używając lewej gałki, okiwaj większego od siebie przeciwnika bądź ustaw się na najlepszej pozycji do zagrania główką lub wolejem.
  • Kontrola jeden na jednego – W PES 2016sterowanie w grze jeden na jednego zostało ulepszone i pozwala na szerszy zakres ruchu za pomocą dotychczasowych metod sterowania. Czas reakcji został skrócony, co umożliwia graczom dokładniejsze manewry w trudnych sytuacjach, a udoskonalone zwody pozwalają na nagłą zmianę kierunku wyprowadzającą obrońców z równowagi. Dzięki potyczkom jeden na jednego można w każdej chwili zmienić losy meczu. Tak jak na prawdziwym boisku, ryzykowne zagrania i nagłe okazje zaprocentują, jeśli gracz popisze się precyzyjną techniką i wyczuciem czasu.
  • Perfekcyjna obrona – Odpowiednie zablokowanie przeciwnika wypchnie go z drogi zawodnika kontrolowanego przez gracza, gwarantując przejęcie piłki, a tym samym dając idealną okazję do kontrataku.
  • Inteligentny przeciwnik– Możliwa będzie kombinacyjna gra 2-3 zawodnikami dzięki udoskonalonemu systemowi współpracy zespołowej, który opiera się na wybranej dla drużyny taktyce. Gracze nie muszą już manualnie prowadzić zagrań z pierwszej piłki – koledzy z drużyny będą automatycznie wychodzić na wolne pozycje po podaniach.
  • Bramkarz– W celu poprawy wrażeń z gry i nadania większej indywidualności bramkarzowi, pozycja ta obdarzona została nowymi cechami, takimi jak chwyty, wybicia, rzuty i odbicia. Dzięki temu różni bramkarze preferować będą inne style gry: jeden zawodnik złapie piłkę, a drugi ją wybije; jeden będzie lepiej sobie radził ze strzałami z bliska, inny gorzej.
  • Radość ze zwycięstwa – Od teraz gracze będą mieli pełną kontrolę nad tym, jak zawodnik okazuje radość ze strzelonego gola! Możliwe będzie bardzo łatwe wybranie typowej dla danego piłkarza reakcji bądź innych sposobów na uczczenie sukcesu.

pes 2016

 

PES 2016 zachowuje wyłączne prawa do rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA. Początek trzyletniej współpracy z UEFA pozwala KONAMI zaprezentować nie tylko Ligę Mistrzów, ale też rozgrywki Ligi Europy UEFA, zarówno w indywidualnych trybach rozgrywki, jak i w ramach kompletnego sezonu. W kultowym trybie Master League zawarty zostanie również mecz o Superpuchar Europy UEFA.

Więcej informacji o zawartości PES 2016 – w tym szczegóły na temat programu nagród dla obecnych użytkowników myClub – zostanie zaprezentowane razem z nowymi obrazkami z gry na targach E3.

Ponadto mamy dla Was zapowiedziany wcześniej trailer. Zapraszam do oglądania!

[http://www.allgamesbeta.com/2015/06/pes-2016-launching-on-september-18.html]


[interaction id=”55546f9340f2c57e04043b6c”]
Written By
More from Piotr Parchan

Twórcy Destiny wciąż chcą przyciągnąć nowych graczy do swojej produkcji

Destiny jest grą z gatunku FPS(first-person shooter). Za produkcję tytułu odpowiadają ojcowie...
Read More