Persona 4 pojawi się na PlayStation 3

Persona 4 to kolejna odsłona gier z cyklu cRPG, które mają japoński rodowód. Gry z tej serii trafiały tylko i wyłącznie na platformie PlayStation 2. W sieci pojawiły się informacje o możliwej konwersji gry na PlayStation 3.

persona4banner

Jedna z odsłon popularnej serii gier typu cRPG prawdopodobnie pojawi się na PlayStation 3. Wcześniej gra ukazała się na PlayStation 2 oraz na przenośnej konsoli od Sony, czyli PlayStation Vita. Informacja ta zapewne ucieszy fanów serii, którzy nie mieli okazji zagrać w tę odsłonę. Persona 4 lub Shin Megami Tensei: Persona 4 jak brzmi pełna nazwa gry, to kolejna odsłona japońskiej serii. Została stworzona i wydana przez firmę Altus. Czwarta odsłona oferuje ponad 60 godzin rozgrywki, podczas której gracz musi skutecznie rozplanować plan zajęć bohatera, czas spędzany ze znajomymi i przyjaciółmi, ponieważ relacje z nimi, podobnie jak w poprzednich odsłonach, są jednym z najważniejszych aspektów gry.

Na stronie amerykańskiej agencji ESRB pojawiła się informacja,która daje wyraźnie do zrozumienia, że posiadacze PlayStation 3 będą mieli przyjemność zagrać w Personę 4. Prawdopodobnie zostanie ona przeniesiona z PlayStation Vita. Będzie to zatem edycja rozszerzona z podtytułem Golden, w której dostępne są nowe filmiki, dialogi, stroje itp. Pozostaje pytanie czy Persona 4 na PlayStation dotrze również do europejskich sklepów, ponieważ nie raz zdarzało się, że japońskie produkcje nie trafiały na europejski rynek.

More from Mikołaj Ciesielski

Bloodborne pojawi się już na początku przyszłego roku.

Bloodborne to RPG akcji osadzony w klimatach mrocznego gotyku i fantasy, studia...
Read More