Płeć piękna i gry video

lalka1
lalka1

Liczba kobiet w branży gier sukcesywnie się powiększa. To bardzo dobrze, ponieważ jak wiadomo kobiety łagodzą obyczaje i wprowadzają charakterystyczną jakość do swoich produkcji. 

Liczba kobiet w branży gier sukcesywnie się powiększa. To bardzo dobrze, ponieważ jak wiadomo kobiety łagodzą obyczaje i wprowadzają charakterystyczną jakość do swoich produkcji. Na tegorocznej edycji Game Developers Conference, Microsoft zorganizował małą konferencję z udziałem kobiet z branży.

Udział w wykładzie wzięło kilka pań piastujących wysokie stanowiska w branży. Anna Kipnis z ramieniaDouble Fine, jako jeden z głównych programistów. Profesor Collen Macklin, zajmująca się młodzieżą na uniwersytecie Parsons New School for Design. Piastująca stanowisko producenta wykonawczeg w 343 Industries Kiki Wolfkill, a także założycielka studia Funomena niejaka Robin Hunicke, która pierwsza zabrała głos w sprawie rozwoju dziewcząt w branży.

lalka2

‚Jest szansa na to, aby dotrzeć do tych dziewczynek, które pasjonują się grami, ale niekoniecznie są świadome tego, co chcą robić w przyszłości. Najlepszym okresem na to, jest wiek od 10 do 15 lat, gdy świadomość dopiero się kształtuje. Wszystko można organizować lokalnie, nie wymaga to ogromnych nakładów finansowych.” 

Edukację powinno się rozpoczynać się już we wczesnych latach szkolnych – nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy czy możliwości. Według Kipnis, pracującej za młoduu boku Petera Molyneux, kluczowe są wiara w siebie i odrzucenie strachu. Kobiety boją się upokorzenia czy żartów na ich temat. Sama zainteresowana zaczynała od małych programów i gier, co wyniosło ją do dzisiejszej pozycji.

Autor: Juve

Written By
More from konadmin

PS4 i X720 dysponowały będą podobną mocą

Yannis Mallat, głównodowodzący Ubisoft Montreal, uchylił rąbka tajemnicy na temat następcy Xboxa...
Read More
lalka1

Liczba kobiet w branży gier sukcesywnie się powiększa. To bardzo dobrze, ponieważ jak wiadomo kobiety łagodzą obyczaje i wprowadzają charakterystyczną jakość do swoich produkcji. 

" />