Październikowy update Xboksa One zapowiada się ciekawie

W piątek 5 września miała miejsce polska premiera najnowszej konsoli Microsoftu, czyli Xboksa One. Jednakże to nie koniec dobrych wieści dla polskich fanów Giganta z Redmond, bowiem zbliżający się październikowy update konsoli zapowiada się bardzo ciekawie i da możliwość korzystania z wielu ciekawych funkcji.

Xbox One to główny konkurent PlayStation 4 w walce o graczy, którzy przesiadają się na ósmą generację.

Najważniejszą informacją dla polskich posiadaczy Xboksa One wydaję się być wprowadzenie obsługi OneGuide, która jak dotąd nie jest dostępna w naszym kraju. Dzięki tej aplikacji gracze będą mogli bez problemu przeglądać programy stacji telewizyjnych i planować co zechcą w dany dzień obejrzeć.

Warto dodać, że zrobimy to nawet bez sensora Kinect, który jak dobrze wiemy nie jest obsługiwany w naszym języku. Polskich graczy smuci pewnie fakt, że na najnowszą aktualizację będą musieli czekać do przyszłego miesiąca.

Październikowa aktualizacja wprowadzi również dość sporo zmian w interfejsie konsoli. Dzięki najnowszej aktualizacji uproszczone mają zostać m.in zgrywanie wideo, podglądanie co porabiają nasi znajomi, a także korzystanie z aplikacji Snap. Ponadto ważną sprawą jest także umożliwienie streamowania multimediów z innych urządzeń oraz odtwarzanie plików MVK. Warto jednak dodać, że w Polsce nie będziemy mieli możliwości  kupna cyfrowego tunera telewizji do Xboksa One, ponieważ nowinka w pierwszej kolejności trafi do Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Graczom z tych krajów rzeczony tuner pozwoli na streamowanie telewizji do innych urządzeń podpiętych do domowej sieci, wszystko to bez przerywania rozgrywki na konsoli.

Czekamy, aż funkcja ta dostępna będzie w Polsce, ponieważ moim zdaniem ma ogromny potencjał i może przypaść do gustu graczom. Jesteście zadowoleni ze swojego egzemplarza Xbox One?

[dzięki- http://www.allgamesbeta.com/2014/09/xbox-one-october-update-detailed.html]

Tags from the story
, , ,
More from Mikołaj Ciesielski

E3 2014- Na targach pojawią się nowe informacje dotyczące DriveClub.

DriveClub to gra o wyścigach samochodowych. Odpowiedzialna za ten tytuł jest firma...
Read More