Outlast 2- twórcy zapowiadają kontynuację świetnego survival horroru

Outlast w zeszłym roku trafił do graczy i z miejsca podbił ich serca, czy też raczej zatrzymał na chwilę jego działanie. Niemniej gra odniosła sukces, a studio Red Barrels zapowiedziało kontynuacje swojej produkcji.

Outlast potrafił przestraszyć. Czy kontynuacja również przyprawi graczy o dreszcze emocji?

Outlast trafiło do sprzedaży w zeszłym roku. Gra odniosła spory sukces, sprzedając się w ilości co najmniej dwóch milionów egzemplarzy. Nikogo więc pewnie nie zdziwi fakt, iż twórcy gry, czyli studio Red Barrels zdecydowało się na stworzenie kontynuacji, o czym poinformowali w sieci. Niestety brak szczegółowych informacji na temat ich najnowszej produkcji.

Twórcy gry zapowiedzieli, że kontynuacją gry Outlast zachowa podstawowe mechanizmy znane z pierwowzoru oraz dodatku Whistleblower. Oznacza to, że po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z pierwszoosobową perspektywą oraz eksploracją otoczenia oraz unikaniem zagrożenia za pomocą ucieczki lub chowania się przed napastnikami. Trzeba przyznać, że w przypadku pierwszej części takie rozwiązanie zdało egzamin, więc zapewne i druga część przypadnie do gustu graczom.

Warto jednak wspomnieć, że w Outlast 2 zmianie ulegnie fabuła. Twórcy zapowiadają, że nie powrócimy do tajemniczego szpitala psychiatrycznego. Akcja gry uzyska więc nową lokację oraz bohaterów, jednakże na ten moment Red Barrels nie ujawniło żadnych szczegółów. Nie wiadomo również na jakie platformy trafi Outlast 2. Prawdopodobnie będą to te same, na których zadebiutował Outlast, czyli komputery osobiste, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 3, jednakże na oficjalne informacje dotyczące docelowych platform przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.

[dzięki- http://www.vg247.com/2014/10/24/outlast-2-confirmed/]

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Powstanie kolejna część serii Yakuza.

Yakuza to popularna seria, która łączy w sobie wiele gatunków i przedstawia...
Read More