Otwarty świat tylko częściowo w Uncharted 4: A Thief’s End?

Naughty Dog uważa, że otwarty świat nie pasuje do gry Uncharted 4: A Thief’s End. Gracze będą mieli jednak pewną swobodę w działaniach, aby poziomy nie były aż nadto liniowe.

Otwarty świat ponoć nie pasuje do gier z serii Uncharted. Tak przynajmniej twierdzi Naughty Dog, które w Uncharted 4: A Thief’s End przygotowało rozbudowane poziomy, aczkolwiek o zamkniętej strukturze. Gracze mogą wybierać kilka ścieżek do celu, ale o pełnej dowolności i spacerowaniu po okolicy absolutnie nie ma mowy.

Jeden z przedstawicieli Naughty Dog, niejaki Arne Meyer, zdecydował się wypowiedzieć na temat struktury świata gry Uncharted 4: A Thief’s End. Zapytany o to, czy studio rozważało stworzenie gry typu sandbox zdecydowanie zaprzeczył. Jego zdaniem odpowiednio zrealizowany scenariusz i spójność fabuły wymagają nieco innego podejścia do tworzenia gry.

”Jednym z elementów, o które zawsze dbaliśmy, było przedstawienie historii oraz prezentowanie jej w odpowiednim tempie. A więc, gdybyśmy oferowali dużo swobody, a gracze odrywali się od wątku głównego, aby robić misje poboczne, my nie moglibyśmy wciągać ich w opowieść i wpływać na tempo rozwoju wypadków. Warto pamiętać, jeśli przyjrzycie się wersji demo Uncharted 4 prezentowanej na E3, zauważycie, że podczas zjeżdżania jeepem ze wzgórza można wybrać więcej niż jedną drogę. Tym zabiegiem chcieliśmy dać wam nieco więcej możliwości wyboru.”

Jest w tym sporo prawdy, bo ja również nie widzę marki Uncharted zrobionej w pełni otwartym świecie. Przejawy swobody do oczywiście możliwość wyboru ścieżki, czy odkrywanie ukrytych przejść. Ostatnio Rise of the Tomb Raider pod tym względem prezentuje się znakomicie. Po premierach obu gier będziemy mogli sobie je zestawić ze sobą i sprawdzić, która tak naprawdę prezentuje się pod względem zróżnicowania misji i liniowości lepiej.

Gra Uncharted 4: A Thief’s End pojawi się na PlayStation 4 już w marcu przyszłego roku, jesteście zainteresowani tym tytułem?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=zL46dpNEPPA” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”560a3c16c70ac51c03a90d73″]

Written By
More from Patryk

Zobacz kolejnych zawodników z gry Tekken 7 w akcji

Namco Bandai publikuje kolejny gameplay z gry Tekken 7. Producenci gry pokazują...
Read More