Ostatnie DLC do The Last of Us zadowoli każdego

Wszyscy żyją już faktem, że The Last of Us pojawi się na PlayStation 4 z podtytułem Remastered. Tymczasem twórcy wypuszczają ostatnie DLC do gry, które chyba powinno zadowolić zarówno tych, którzy grają online jak i samotników.

Najnowszy i ostatni dodatek oddaje w ręce sieciowych graczy cztery nowe mapy: Wharf- stare doki, Capitol- mieszanka pomieszczeń z otwartymi obszarami, Coal Mine- zimowa mapa w Colorado, Water Tower- znajdziemy tu otwartą przestrzeń z ciasnymi uliczkami. Twórcy postanowili do rozgrywek sieciowych dorzucić także karabin Full- Auto Rifle i osiem nowych umiejętności(Agility, Awareness, Fortitude, Scavenger, Gunslinger, Bomb Expert, Executioner, Damage Maeker). Dla graczy, którzy preferują samotna rozgrywkę zostanie dodany nowy poziom trudności, którego ukończenie, według twórców, ma być powodem do dumy. Sztuczna inteligencja na poziomie Grounded(tak nazywa się najnowszy poziom trudności) ma być sprytniejsza, agresywniejsza i nieugięta niż wcześniej. Zadowoli, to pewnie graczy, którzy podczas zabawy szukają dużych wyzwań.

The Last of Us to interaktywny survival horror, który łączy w sobie grę akcji i element przygodowe. Odpowiedzialne za tę grę było studio Naughty Dog, które wcześniej pokazało swój kunszt tworząc między innymi serię Uncharted. Podczas rozgrywki, aby przeżyć przyjdzie nam się zmierzyć z kilkoma typami przeciwników. Zaczynając na ludziach, a na zainfekowanych tajemniczym grzybem kończąc. Pomoże nam w tym szeroki asortyment broni palnej oraz białej(nóż, maczeta). Poza kampanią główną dla jednego gracza twórcy dali graczom do dyspozycji tryb multiplayer, który zawiera dwa tryby: „Ocaleni” i „Walka o zapasy”. Różnią się one tym, że w tym pierwszym trybie gramy do pierwszej śmierci, a w drugim po polegnięciu mamy możliwość powrotu do zabawy. The Last of Us zadebiutowało 14 czerwca 2013 roku na PlayStation 3 i z miejsca podbiła serca wielu graczy. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz 6 mln sprzedanych egzemplarzy.

More from Mikołaj Ciesielski

Śródziemie: Cień Mordoru pozwoli nam na spotkanie znanych twarzy

Śródziemie: Cień Mordoru to trzecioosobowa gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio...
Read More