Osiem milionów ludzi jednocześnie korzystało z platformy Steam

Platforma Steam wykorzystywana jest w celu dystrybucji cyfrowej gier wideo na komputery osobiste. Jej popularność w ostatnich dniach przerosła oczekiwania właścicieli.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.
Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Na platformie Steam trwa aktualnie Letnia wyprzedaż gier na komputery osobiste, co walnie przyczyniło się do zwiększenia liczby odwiedzin amerykańskiego giganta dystrybucji cyfrowej. Dzięki tej promocji pobito rekord odwiedzin, ponieważ w usłudze jednocześnie było zalogowane aż osiem milionów graczy jednocześnie. 

Poprzedni rekord, notabene 7 milionów odwiedzin, zanotowano w grudniu roku 2013. W tamtym okresie trwała zimowa wyprzedaż gier. Firma Valve postanowiła ujawniła przy okazji, że z ich platformy służącej dystrybucji cyfrowej korzysta 75 milionów osób na całym świecie. Steam jest najpopularniejszą platformą cyfrową na całym świecie, ale również ogromnym portalem społecznościowych, który łączy graczy z całego świata.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie ujęcia statystyk portalu w dniu wczorajszym. O godzinie 22: 00 wynik przekroczył nieznacznie osiem milionów użytkowników. Letnia wyprzedaż skończy się dzisiaj o godzinie 19: 00. Do tego czasu możecie jeszcze rzucić okiem na jej ciekawe oferty.

 

Nowy rekord jednoczesnej liczby odwiedzin na platformie Steam.
Nowy rekord jednoczesnej liczby odwiedzin na platformie Steam.

 

Written By
More from Patryk

Firmware 3.00 do PlayStation 4 w szczegółach

Kenshin, bo tak nazywać się będzie najnowsza aktualizacja systemu PlayStation 4 zapowiada...
Read More