Około trzydziestu milionów obywateli Francji gra w gry wideo

Francuski rząd opublikował kilka ciekawych liczb dotyczących tamtejszej branży gier wideo. Władze kraju zamierzają promować rodzimą kadrę deweloperów, co więcej, okazuje się że około trzydzieści milionów ludzi we Francji gra w gry wideo.

Raynamn to tylko jedna z francuskich gier, które uwielbiane są na całym świecie.
Rayman to tylko jedna z francuskich gier, które uwielbiane są na całym świecie.

Rząd Francji postanowił pochwalić się dokonaniami tamtejszej branży gier wideo, na której czele stoją takie firmy jak Ubisoft czy Arkane Studios. Upubliczniono pewne dane, bardzo ciekawe zresztą, potwierdzające tezę, iż francuscy deweloperzy mają duży wpływ na obroty branży w skali globalnej. Jak się okazuje, firmy z tego kraju wspomogły wypracować wysokie dochody, liczone w miliardach euro. Co więcej, władze Francji uważają, że aktualnie ten kraj jest drugim, zaraz po Stanach Zjednoczonych, największym producentem gier wideo.

Równie ciekawie prezentują się liczby dotyczące społeczności graczy. Szacunki wykazują, jakoby we Francji było trzydzieści jeden milionów aktywnych graczy, a więc niemalże połowa populacji kraju. Analitycy badający rynek potwierdzają, iż osiem na dziesięć badanych osób grało w jakąkolwiek grę wideo w ubiegłym roku. Wpływ na taki obrót sytuacji mają z pewnością same gry. W ostatnich latach na rynek wypłynęły takie pozycje jak Rayman Legends, gorąco przyjęta seria Just Dance oraz seria Assassin’s Creed, która cyklicznie wypuszczana jest na rynek. Pamiętajmy również o szerokiej bibliotece gier z serii Tom Clancy’s, do których zaliczyć możemy chociażby legendarną serię Rainbow Six czy też Splinter Cell.

Tak jak wspominałem, najbardziej zasłużone firmy we Francji to Ubisoft, Arkane Studios, Gameloft (rynek mobilny) oraz Quantic Dream. Jaki jest Wasz ulubiony producent gier, a może macie jakąś ulubioną markę z Francji?

[dzięki – VG24/7]

Written By
More from Patryk

Geralt poluje na potwory, czyli nowy gameplay z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Redakcja IGN w programie IGN First zaprezentowała nowy gameplay z gry Wiedźmin...
Read More