Ogromne zapotrzebowanie na PlayStation 4 w Japonii

PlayStation Plus to miesięczna oferta darmowych gier dla użytkowników PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

PlayStation 4 sprzedaje się świetnie, a jego start na japońskim rynku zaplanowano na luty. Kazuo Hirai, prezydent Sony, zabrał głos w tej sprawie w lokalnych mediach.

kaz-hirai-playstation-4

Sony zafundowało swoim rodakom nie małą zagwozdkę, wydając PlayStation 4 wpierw na zachodzie, a dopiero na końcu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie wpłynęło to jednak na oczekiwania i popyt na rynku, zapotrzebowanie rynku PlayStation 4 w Japonii jest ogromne. Sytuacja na zachodnich rynkach uświadomiła włodarzy Sony, iż PlayStation 4 jest najbardziej pożądaną konsolą od lat. Zachodni gracze pokochali sprzęt Sony i ochoczo wędrują po niego do sklepów. Kazuo Hirai, prezydent koncernu Sony, postanowił wypowiedzieć się na temat sytuacji na rynkach, tak japońskim jak również zagranicznym.

Co do sytuacji sprzedaży na Zachodzie, to jest ona najszybsza w historii PlayStation. Byliśmy w stanie wysłać konsole przed premierą, aby zapewnić dostawę dobrej serii. W Japonii startujemy w lutym i już przyjmujemy zamówienia przedpremierowe. Jest duże zapotrzebowanie.

W tym miejscu warto dodać, iż Nintendo sprzedało przez cały rok tyle konsol, co Sony po 48 godzinach od premiery. Obie japońskie firmy są na innych biegunach finansowych, co dobitnie pokazuje, gdzie jest prawdziwy postęp i prawdziwa alternatywa.

Written By
More from konadmin

Destiny – Halo dla posiadaczy PlayStation 4

Konfernecja Sony, a tu pojawia się Bungie z dosyć sporym kawałkiem gameplayu...
Read More