Odświeżona wersja The Last of Us trafi na PlayStation 4

lasty

Wiele wskazuje na to, że gra The Last of Us, pierwotnie wydana na konsolę PlayStation 3, trafi również na w odświeżonej wersji na PlayStation 4. Gracze mogą liczyć również na dodatek w formie Left Behind.

ps4-launch-banner

Na PlayStation 3 w zeszłym roku wydano ostatni, topowy tytuł z gatunku survival horror. Mowa tutaj oczywiście o fascynującej grze studia Naughty Dog czyli The Last of Us. Tytuł został bardzo wysoko oceniony, a społeczność graczy dopytywała się o kontynuację przygód Ellie i Joela na PlayStation 4. Dziś na stronie NeoGAF pojawił się wpis nawiązujący do rozmowy wiceszefa PlayStation w Turcji z tamtejszą telewizją CNN. Na antenie dyrektor wygadał się, iż zanim do graczy trafi druga część gry, na rynku pojawi się odrestaurowana wersja oryginały. Co ciekawe, terminem debiutu mają być najbliższe wakacje, a sama edycja ma ukazać się również na platformie PlayStation Network. Oto komentarz w tej sprawie:

“Nie mam żadnych informacji na temat nowej części The Last of Us, ale mogę podzielić się z wami tą wiedzą: tego lata The Last of Us zagości na PlayStation 4. Zarówno na PSN, jak i w wersji pudełkowej. Z udoskonaloną grafiką. Wersja na PS4 zawierać będzie wydane DLC, więc od razu będziecie mogli zacząć zabawę w dodatku “Left Behind”

Warto odnotować, że Naughty Dog idą za wzorem studia Crystal Dynamics, które to wydało udoskonaloną wersję Tomb Raidera właśnie na PlayStation 4. Odświeżona odsłona The Last of Us ma otrzymać nowe tekstury, podciągnięte pod standard PS4, ponadto w grę wchodzą nowe animacje, efekty cząsteczkowe i jeszcze ambitniejsze oświetlenie. Wydaje mi się, że cały zabieg raczej się powiedzie. Już na PlayStation 3 tytuł prezentował się fenomenalnie, a więc po załataniu kilku wpadek i podciągnięciu grafiki do jakości 1080p, gra może rozkochać w sobie wygłodniałą społeczność właścicieli PlayStation 4.

Do zestawu zostanie dorzucony również fabularny dodatek. Left Behind to technologiczne ”przedłużenie” oryginału. Rozgrywka nie uległa większym zmianom. Obie dziewczynki muszą poradzić sobie na polu bitwy, tym samym uniknąć kontaktu z zarażonymi. Podobnie jak w The Last of Us, bohaterki są od siebie uzależnione, a scenariusz stara się nakreślić mocną więź między nimi. Mamy tutaj oczywiście do czynienia z rozgrywką na podobnych zasadach jak ta w pierwowzorze.

Written By
More from Patryk

Ubisoft wypowiedziało się na temat grafiki w Assassin’s Creed: Unity

Parę dni temu firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała nową grę – Assassin’s Creed:...
Read More