Oddworld: New’n’Tasty – trailer z elementami rozgrywki

Oddworld: New’n’Tasty jest odświeżoną wersją klasycznej platformówki sprzed lat Oddworld: Abe’s Oddysee. Gra trafi na kilka platform, w tym PlayStation 4. Twórcy udostępnili oficjalny zwiastun z elementami rozgrywki.

Abes-oddyssee-banner

Gra Oddworld: Abe’s Oddysee New’n’Tasty to odświeżona wersja klasycznej platformówki 2D wydanej w roku 1997 na PlayStation. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants postanowili dopasować oprawę audiowizualną do dzisiejszych standardów i wydać grę również na PlayStation 4. Jak do tej pory nie mieliśmy okazji rzucić okiem na rozgrywkę z New’n’Tasty. To się jednak zmieni, ponieważ na oficjalnym kanale PlayStation opublikowano całkiem przyjemny materiał z rozgrywki, który udowodnił mi, że taki styl rozgrywki nigdy się nie starzeje. Poniższy materiał jest klasyczną formą ekspresji – gra oparta jest o te same systemy co kilkanaście lat temu, jest wymagająca, naszpikowana prostymi zagadkami logicznymi, kombinowaniem i ogromną dawką humoru.

Ponadto twórca marki, Lorne Lanning wyznaje, że pracuje nad dwoma kolejnymi grami z tej serii. Pierwszą z nich miałaby być kolejna odświeżona wersja klasyka sprzed lat, jakim jest Abe’s Exoddus. Prace są już w zaawansowanym stadium, a wydawnictwo trafi na rynek tylko w przypadku świetnej sprzedaży New’n’Tasty. Ponadto studio rozpoczęło prace nad pełnoprawną, trzecią odsłoną serii na PlayStation 4, która nosi nazwę Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot. Co ciekawe, twórca odcina się od ostatniej mody na dotowanie projektów, a więc platformy Kickstarter. Uważa on, że nie gwarantuje ona wydania gry na poziomie jaki by mu odpowiadał. Do zakończenia projektu wymagane jest kilka milionów dolarów, które zamierza zebrać na sprzedaży odświeżonych wersji legend. Zainteresowani?

Written By
More from Patryk

Wystartowała ogromna wyprzedaż japońskich gier na PlayStation Store!

Firma Sony udostępniła ogromną ofertę przecenionych gier na platformie PlayStation Store. W...
Read More