Oculus Rift w pierwszym kwartale 2016 i z możliwością odpalania gier Xbox One

Oculus Rift ma pojawić się w oficjalnej sprzedaży już w pierwszym kwartale 2016 roku. Co ciekawe, Rift pozwoli uruchamiać gry dla Xbox One.

Firma Microsoft zainwestowała duże pieniądze w technologię HoloLens, ale tylko pozornie nie posiada własnego urządzenia Virtual Reality. Gigant z Redmond stawia na współpracę z Oculus Rift.

To już oficjalnie potwierdzone, że w każdym zestawie z Oculus Rift pojawi się kontroler do Xbox One oraz specjalna przejściówka pozwalająca podłączyć go do Oculus Rift. Tym też sposobem gracze będą mogli grać w gry z Xbox One.

oculus_rift banner

Ogłoszono również, że gogle Oculus Rift będą współpracować z systemem Windows 10, a w późniejszym okresie również oprogramowaniem DirectX 12.

Należy pamiętać, że streaming gier z Xbox One nie będzie odbywał się bezpośrednio z konsoli. Będzie wymagany komputer osobisty z Windows 10 celem pośrednictwa.

Konsumencka wersja gogli Oculus Rift pojawi się na rynku już w pierwszym kwartale 2016. Co ciekawe, jedną z pierwszych gier ekskluzywnych na ten system będzie Edge of Nowhere od Insomniac Games!

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/06/11/oculus-rift-xbox-one-streaming/]

 


[interaction id=”5558c479dd6f6a8844282921″]
Written By
More from Patryk

Zapowiedziano grę Outlast II na rok 2016

Firma Red Barells zdecydowała się ujawnić grę Outlast II na konsole PlayStation...
Read More