Oculus Rift – John Carmack wypowiada się na temat Facebooka

Firma Facebook zakupiła za dwa miliardy dolarów Oculus Rift, a więc technologię VR, nad którą pracuje legendarny John Carmack. Twórca takich marek jak Doom i Quake postanowił wypowiedzieć się na temat całej transakcji.

facebook-banner_0

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o spektakularnej transakcji, jaką przeprowadziła firma Facebook. Społecznościowy gigant był wstanie zakupić za kwotę dwóch miliardów dolarów (płatność w ratach) firmę markę Oculus Rift. Mowa tutaj o firmie, która pracuje od dłuższego czasu na goglami wirtualnej rzeczywistości. Kilka miesięcy temu do tego zespołu dołączył również legendarny szef id Software, John Carmack. Twórca takich klasyków jak Quake czy Doom postanowił wypowiedzieć się na temat przejęcie przez Facebooka ich działalności. Jeżeli chodzi o kupno Oculus VR, to potwierdza on, że jest spokojny o przyszłość sprzętu, ale zaznacza iż potrzeba czasu na jego rozwój. Oto co Carmack napisał na ten temat na Tweeterze:

”Wszyscy mieli już trochę czasu aby przetrawić umowę z FB. Myślę, że będzie miała one pozytywne skutki, oczywiście wielu się ze mną nie zgodzi. Reakcje ludzi były bardzo emocjonalne, a ja jestem zainteresowany przeczytaniem jakiś konkretnych i obiektywnych opinii na ten temat. Spodziewam się, że Facebook nie będzie przesadzał ze zbyt wielką kontrolą nad Oculusem. Oczywiście jeżeli firmie podwinie się kilka razy noga to w tym momencie powinni to zrobić.”

W pierwszych dniach po opublikowaniu tej wiadomości wielu graczy, dziennikarzy i twórców negatywnie wypowiadało się na temat zakupów Facebooka. Z biegiem czasu te opinie umilkną, najpewniej po zaprezentowaniu pierwszych, ciekawych tytułów na tenże sprzęt. Pamiętajmy jednak, że w obwodzie zainteresowań graczy jest jeszcze Project Morpheus, które przygotowuje nam japońska firma Sony.

Written By
More from Patryk

Sébastien Loeb Rally EVO oficjalnym sponsorem Sébastiena Loeba podczas Rajdu Dakar 2016

Zbliżamy się do wielkiej premiery gry Sebastien Loeb Rally Evo na PlayStation...
Read More