Obcy powrócił – rozgrywka z Alien: Isolation

Dziennikarze serwisu IGN mogli zobaczyć nową grę w klimatach Obcego w akcji. W Alien: Isolation wcielimy się w córkę Ripley i powrócimy na podkład Nostromo.

v3banner-alienscolonialmarines

W grze wcielamy się w rolę Amandy, a więc córki głównej bohaterki filmowej marki, oficer Ellen Ripley. W 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu, nasza protagonistka powraca na pokład słynnego frachtowca Nostromo, gdzie doszło do pierwszego kontaktu z obcymi. Gra odcina się od ram gatunku strzelanin FPP, tym nie mniej jej wartość leży gdzie indziej. Twórcy twierdzą, że mamy do czynienia z survival horrorem, w którym walka jest ostatecznością. Mimo iż, to gra z perspektywy pierwszej osoby, nie jest to jednoznaczne z wartką akcją i świstem kul. Twórcy idą tropem takich tytułów jak Silent Hill, Amnesia czy Slender, które stawiają na mroczny klimat. Na pokładzie Nostromo spotkamy tyko jednego, na chwile obecną tyle wiadomo, Xenomorfa – dojrzałą formę Obcego. Będzie on naszym głównym zmartwieniem na pokładzie zatopionego w ciemnościach frachtowca. 

Na poniższym filmiku wyraźnie widać, z jaką grą mamy do czynienia. Motywów science-fiction tutaj nie zabraknie, a wszystko zostało zatopione w ciszy, mroku i zaszczucia. Dziennikarze IGN zgodnie przyznają, że w tej grze odgrywamy rolę zwierzyny, której zadaniem jest przetrwanie na pokładzie spustoszałego statku. Podczas rozgrywki, większą część czasu poświęcimy na eksplorację otoczenia i rozwiązywanie zagadek. Na tym etapie prac gra wygląda bardzo porządnie, choć o skoku technologicznym nie ma tutaj mowy. 

Alien: Isolation ukaże się w tym roku na PS4, Xboksa One, PC, PS3 i Xboksa 360. Sami zdecydujcie czy jesteście na tyle odważni, aby powrócić na pokład Nostromo.

Written By
More from konadmin

Sony wystartował z PlayStation Polska TV!

Polski oddział Sony Computer Entertainment wpadł na rewelacyjny i zarazem prosty pomysł....
Read More