Obcy: Izolacja – zobacz jak projektowano sylwetkę Obcego

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror, który zmierza na konsole nowej generacji, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. W sieci udostępniono materiały filmowe, rozprawiające o sylwetce Obcego oraz podejściu do rozgrywki.

Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.
Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.

Wiele wskazuje na to, iż Obcy: Izolacja będzie jednym z najlepszych, gamingowych wcieleń tej marki od wielu lat. Za produkcję gry odpowiada ambitne studio Creative Assembly, które jak dotąd znane jest z gier Total War. Autorzy gry podchodzą do tematu w odmienny sposób niż poprzednicy, nie jest to przedstawiciel typowego shootera, ale horror z krwi i kości. Deweloper udostępnił dwa materiały filmowe naświetlające proces produkcji gry. Na pierwszym z nich możemy zaobserwować generowanie środowiska gry. Jest to całkiem autentyczna przyszłość, którą opracowano zgodnie z oryginałem. Autorzy nie zamierzają dorzucać do rozgrywki dodatkowych elementów dzisiejszego science-fiction, aby nie zaburzać klimatu. Jest to przyszłość w stylu retro, gdzie nie znajdziemy ekranów dotykowych, hologramów, laserów oraz fantazyjnych urządzeń. Całość została zaprojektowana w oparciu o oryginalne szkice, przygotowane na rzecz filmy sprzed lat.

Warto też pochylić się nad sylwetką samego Obcego, który jest głównym zagrożeniem na opuszczonym statku Nostromo. Creative Assembly wkłada dużo siły w to, aby starcia z tą bestią były bardzo atrakcyjne oraz mrożące krew w żyłach. Twórcy otwarcie przyznają, że Alien nie jest oskryptowany, a więc jego obecność w środowisku gry jest przypadkowa. Co więcej, bestia ma w czasie rzeczywistym reagować na nasze działania, co oznacza, że nigdy nie będziemy pewni, kiedy nas zaatakuje.

Dystrybucją w naszym kraju zajmuje się firma Cenega. Tytuł ukaże się 7 października na: komputery PC, PlayStation 3, Xbox 360, oraz PlayStation 4 w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za polską wersję gry odpowiada światowy wydawca tego tytułu.

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima jednak odszedł z firmy Konami?

Zamieszanie wokół osoby Hideo Kojimy trwa w najlepsze. Wczoraj świat obiegły informacje...
Read More