Obcy: Izolacja – zobacz jak projektowano sylwetkę Obcego

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror, który zmierza na konsole nowej generacji, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. W sieci udostępniono materiały filmowe, rozprawiające o sylwetce Obcego oraz podejściu do rozgrywki.

Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.
Obcy: Izolation będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Cenega.

Wiele wskazuje na to, iż Obcy: Izolacja będzie jednym z najlepszych, gamingowych wcieleń tej marki od wielu lat. Za produkcję gry odpowiada ambitne studio Creative Assembly, które jak dotąd znane jest z gier Total War. Autorzy gry podchodzą do tematu w odmienny sposób niż poprzednicy, nie jest to przedstawiciel typowego shootera, ale horror z krwi i kości. Deweloper udostępnił dwa materiały filmowe naświetlające proces produkcji gry. Na pierwszym z nich możemy zaobserwować generowanie środowiska gry. Jest to całkiem autentyczna przyszłość, którą opracowano zgodnie z oryginałem. Autorzy nie zamierzają dorzucać do rozgrywki dodatkowych elementów dzisiejszego science-fiction, aby nie zaburzać klimatu. Jest to przyszłość w stylu retro, gdzie nie znajdziemy ekranów dotykowych, hologramów, laserów oraz fantazyjnych urządzeń. Całość została zaprojektowana w oparciu o oryginalne szkice, przygotowane na rzecz filmy sprzed lat.

Warto też pochylić się nad sylwetką samego Obcego, który jest głównym zagrożeniem na opuszczonym statku Nostromo. Creative Assembly wkłada dużo siły w to, aby starcia z tą bestią były bardzo atrakcyjne oraz mrożące krew w żyłach. Twórcy otwarcie przyznają, że Alien nie jest oskryptowany, a więc jego obecność w środowisku gry jest przypadkowa. Co więcej, bestia ma w czasie rzeczywistym reagować na nasze działania, co oznacza, że nigdy nie będziemy pewni, kiedy nas zaatakuje.

Dystrybucją w naszym kraju zajmuje się firma Cenega. Tytuł ukaże się 7 października na: komputery PC, PlayStation 3, Xbox 360, oraz PlayStation 4 w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za polską wersję gry odpowiada światowy wydawca tego tytułu.

Written By
More from Patryk

Za dwa tygodnie otrzymamy demko gry Pro Evolution Soccer 2016

Konami ma tym razem dobrą wiadomość do przekazania. Już za dwa tygodnie...
Read More