Nowy zwiastun horroru SOMA

SOMA to następny projekt szwedzkiego studia Frictional Games. Jest to uznany deweloper tytułów z gatunku survival horror, mający na swoim koncie serię Penumbra i grę Amnesia: Mroczny Obłęd. Gra trafi na PlayStation 4.

Najnowszy zwiastun świetnie oddaje klimat, jaki panować będzie podczas gry, ale najważniejszą informacją jaką przekazuje jest miejsce akcji. Otóż rozgrywka w SOMA będzie toczyć się w stacji badawczej na dnie oceanu. SOMA zmierza na PC oraz na konsole nowej generacji firmy SonyPlayStation 4SOMA to gra typu survival horror. Za produkcję odpowiedzialne jest szwedzkie studio Frictional Games, którzy uznanie wśród fanów gier tego typu zyskali tytułem Amnesia: Mroczny Obłęb i serią Penumbra. SOMA opiera się głównie na eksploracji pomieszczeń i unikania kontaktu z wrogami. Całość obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja rozgrywa się na stacji badawczej o nazwie PATHOS- 2. W wyniku eksperymentów, które zakończyły się niepowodzeniem władzę nad stacją przejmują maszyny, posiadające ludzkie cechy. W wyniku „buntu maszyn” większość pracowników ginie. Podczas rozgrywki wcielimy się w jednego z ocalałych. Najnowszy zwiastun zdradza, że PATHOS- 2 znajduje się na dnie oceanu. Ta informacja na pewno wzmocni odczucie strachu, ponieważ oznacza to, że ucieczka ze stacji to bardzo ciężkie zadanie.

Tags from the story
, , ,
More from Mikołaj Ciesielski

Czterech nowych łowców oraz Behemot już wkrótce trafią do Evolve

Evolve zadebiutowało na rynku w lutym. Twórcy cały czas wspierają swoją grę...
Read More