Nowy gameplay z Final Fantasy XV, czyli jazda na chocobo i łowienie ryb

Targi Tokyo Games Show 2015 przyniosły nam sporo ciekawych zapowiedzi z Japonii, ale również trailerów oraz materiałów promocyjnych. Nie mogło zabraknąć Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV otrzymało nowy gameplay na targach Tokyo Games Show 2015. W końcu mogliśmy zobaczyć zupełni inne aktywności, aniżeli te opisane w demku Episode Duscae. Jestem przekonany, że ”piętnastka” będzie czymś niesamowitym, a podczas rozgrywki nie zabraknie charakterystycznych dla serii aktywności.

Tak, mowa tutaj o ujeżdżaniu zwariowanych chocobosów. Najnowszy fragment rozgrywki pokazuje właśnie tę aktywność, która pomoże graczom przemieszczać się po rozległym świecie gry. Na chwilę obecną wiemy, że w grze znajdą się zwykłe chocobo, ale co z innymi ich kolorami? Kto pamięta czasy genialnego Final Fantasy VII ten wie, że rodzi się wiele rodzajów chocobosów, które mogą poruszać się po różnych terenach, a nawet latać. Ciekaw jestem, czy takie urozmaicenie zostanie wprowadzone do Final Fantasy XV.

Ponadto mogliśmy zobaczyć nieco swobodnej eksploracji oraz…łowienia ryb! Pewnie będzie to miało wpływ na nasze pożywienie oraz eliksiry. Jak znam Square Enix, to zmuszą nas do zagłębienia się w tematykę połowu ryb i zwiedzania wszystkich akwenów wodnych w Final Fantasy XV celem znalezienia i złowienia najwspanialszych okazów.

Poniżej możecie zobaczyć fragment rozgrywki z TGS 2015. Final Fantasy XV zadebiutuje na rynku gdzieś w 2016 roku na PlayStation 4 oraz Xbox One.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=4zqxNNkSPa0″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fe7f870bbe6d362d2b9839″]

Written By
More from Patryk

Sprzedaż gier – Watch Dogs po raz kolejny na szczycie!

W Wielkiej Brytanii gra Watch Dogs jest najczęściej kupowanym produktem w ostatnich...
Read More