Nowe zasady korzystania z PSN

PSN_small
PSN_small

Europejski oddział Sony (SCEE – Sony Computer Entertainment Europe) ogłosił, że od 18 listopada zaczną obowiązywać nowe zasady w kwestii gier kupowanych za pośrednictwem Playstation Network.

 

Europejski oddział Sony (SCEESony Computer Entertainment Europe) ogłosił, że od 18 listopada zaczną obowiązywać nowe zasady w kwestii gier kupowanych za pośrednictwem Playstation Network – daną grę kupioną w cyfrowej dystrybucji będzie można uruchomić na tylko dwóch osobnych, aktywowanych konsolach (z jednego konta na PSN). Zmiany dotyczą jedynie gier wydanych po 18 listopada, co oznacza, że gry, które pojawiły się w internetowym sklepie Sony wcześniej, będzie można odpalić wciąż na pięciu różnych konsolach.

Limit liczby konsol, na których można będzie grać w daną grę kupioną przez PSN dotyczy oczywiście konsol aktywowanych, czyli takich, do których przypisane jest dane konto użytkownika (więcej na ten temat: http://pl.playstation.com/psn/support/ps3/detail/item309034/Aktywacja-deaktywacja-systemu-PS3/) Poza PS3 nowe zasady będą dotyczyć również Playstation Portable (wszystkich serii: 1000/2000/3000 i PSPgo). Zmiany praktycznie na 100% będą obowiązywać także w przypadku rynków amerykańskiego i japońskiego, choć SCEA SCEJ nie wydały jeszcze stosownych komunikatów.

PSN-pk

 

Zmiana polityki Sony to krok wymierzony przede wszystkim w dosyć popularny „proceder” wymieniania się kontami (i zarazem grami) lub kupowania jednej gry przez kilka osób w celu zmniejszenia kosztów. Sony chce w ten sposób ograniczyć te zjawiska, licząc przy okazji na zwiększenie swoich zysków z cyfrowej dystrybucji

SCEE zapowiedziało ponadto, że uruchomi nową stronę internetową umożliwiającą deaktywację konsol z poziomu komputera PC, lecz nie podało szczegółowych informacji dotyczących mechanizmu, na którym miałoby się to opierać. Takie rozwiązanie może się jednak okazać korzystne dla użytkowników, których konsole zaliczyły Yellow Light of Death – w tym przypadku (szczególnie dotyczy to pierwszej serii PS3 60GB) deaktywacja systemu sprawia wiele problemów.

 

M.P.

Written By
More from konadmin

The Amazing Spider-Man zaplecie sieć w czerwcu

Koncern Activision ujawnił oficjalną datę premiery gry The Amazing Spider-Man. Dzieło deweloperów...
Read More
PSN_small

Europejski oddział Sony (SCEE – Sony Computer Entertainment Europe) ogłosił, że od 18 listopada zaczną obowiązywać nowe zasady w kwestii gier kupowanych za pośrednictwem Playstation Network.

 

" />