Nowe szczegóły na temat Doom 4!

Doom to legenda. Czy na tyle silna, aby jeszcze raz pozamiatać konkurencją?

Autorzy gry podzielili się z nami informacjami na temat nowej odsłony legendarnej strzelaniny Doom. Materiały pochodzą z imprezy branżowej QuakeCon.

Doom to legendarna marka gier wideo, która w swoim czasie zrewolucjonizowała branżę.
Doom to legendarna marka gier wideo, która w swoim czasie zrewolucjonizowała branżę.

Autorzy gry Doom 4, firma id Software, podzieliła się z nami kolejnymi informacjami na temat swojego projektu. Nowe informacje pochodzą z imprezy QuakeCon, tym niemniej materiały wideo zarezerwowane zostały wyłącznie dla odwiedzających. 

Serwis Polygon poinformował, jakoby tytuł działał na silniku id Tech 6, a platformami docelowymi są komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xbox One. Z kolei inne źródło (RPS) podaje, że po mapach będziemy mogli poruszać się o wiele szybciej niźli w poprzednich odsłona, a to za sprawą podwójnego skoku. Rozgrywki wieloosobowe mają być dynamiczne i bazujące na czystej rywalizacji. W dowolnym momencie możemy zmieniać broń w zasobniku, co oznacza, że mamy dostęp do wszystkiego, co wcześniej zebraliśmy. Załączenie tego trybu spowolni czas w grze, aby nie narazić gracza na większe obrażenia. Do gry wracają klasyczne narzędzia typu piły łańcuchowej, wyrzutni rakietowej oraz karabinu plazmowego.

Rozgrywka ma bazować na walce wręcz, uczestnicy pokazu przyznają, że będziemy mogli rozczłonkować piłą motorową przeciwnika w dowolny sposób. Co więcej, korzystając z kończyn pokonanych wrogów będziemy mogli unikać pułapek na nas zastawianych. Punkty życia odnawiać się będą w tradycyjny sposób. 

Pete Hines z firmy Bethesda potwierdza, że prace nad poprzednią wersją gry zostały przerwane, ponieważ nie zaspokajały wymagań producentów. Doom 4 stawiać ma przede wszystkim na jakość wykonania. Gra działa w jakości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę. Na ten moment poznaliśmy tylko jeden materiał wideo, który widnieje poniżej. 

Written By
More from Patryk

Historia Resident Evil w wielkim skrócie

Historia uniwersum serii Resident Evil jest tak obszerna, że fani cyklu często...
Read More