Nowe screeny z Murdered: Śledztwo zza grobu!

Murdered: Śledztwo zza grobu to przygodowa gra akcji, która jest dziełem studia Airtight Games przy współpracy ze Square Enix. Premiera gry zapowiedziana jest na 6 czerwca tego roku, na komputery osobiste, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz na konsole nowej generacji.

Nie sposób pominąć porównać nowej gry Airtight Games do L.A Noire. Czy połączenie elementów nadprzyrodzonych z detektywistyczną opowieścią przypadnie graczom do gustu?

Twórcy Murdered: Śledztwo zza grobu opublikowali trzy dni temu na oficjalnym profilu gry w serwisie społecznościowym Twitter cztery nowe obrazki z gry. Jak zwykle na wszystkich screenach panuje mroczny klimat, który ma być znakiem rozpoznawczym najnowszej produkcji Airtight Games. Na jednym z obrazków widać cmentarz znajdujący się w miasteczku Salem, który według twórców ma być jedną z ważniejszych lokacji w grze.

Murdered: Śledztwo zza grobu to oryginalny interaktywny thriller. Twórcami gry jest studio Airtight Games przy współpracy z Square Enix.  Miejsce akcji to miasteczko Salem, które znane jest przede wszystkim z legend o czarownicach, które w XVII wieku palono na stosie. W grze ma panować niezwykle mistyczny klimat oraz wyeksponowane mają zostać elementy nadprzyrodzone. Głównym bohaterem, którym pokierujemy podczas rozgrywki jest Ronan O’ Connor detektyw, który na początku gry zostaje zamordowany, lecz jego postać przeistacza się w ducha.

Rozgrywka polega głównie na popychaniu śledztwa do przodu i odkrywaniu kolejnych tajemnic(od razu na myśl przychodzi L.A Noire). Zbieramy ślady, dowiadujemy się różnych faktów, a gdy jest ich odpowiednia ilość mamy do czynienia z minigrą, która ma na celu odtworzenie przebiegu wydarzeń. Murdered: Śledztwo zza grobu zostało rozbudowane również o drobne elementy RPG. Jest to dość proste, ponieważ za zebrane punkty doświadczenie po prostu ulepszamy nasze nadprzyrodzone moce. Grafika jest utrzymana w mrocznym tonie, co idealnie podkreśla klimat. Gra działa na zmodyfikowanym silniku Unreal 3 prezentując ładne modele postaci oraz otoczenie bogate w detale.

 

More from Mikołaj Ciesielski

12 milionów sprzedanych egzemplarzy Pokémon X i Y

Niesamowite rekordy biją dwie ostatnie odsłony Pokémonów na przenośną konsolę Nintendo 3DS. Nintendo...
Read More