Nowe materiały z Lightning Returns: Final Fantasy XIII

l2

Jesteśmy coraz bliżej premiery Lightning Returns: Final Fantasy XIII, a co za tym idzie twórcy, czyli Square Enix publikują nowe materiały z gry w sieci.

ffxiii-3-lightning-returns-banner-header

W jaki sposób przeżylibyście trzynaście ostatnich dni swojego życia? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Square Enix, którego Final Fantasy XIII osadzone jest w fikcyjnym świecie, na tydzień przed zagładą. Lightning, czyli główna bohaterka trylogii, ma niełatwe zadanie – przetrwać w totalnym chaosie i uratować świat przed samozagładą. Rozgrywkę rozpoczniemy w mieście Luxerion, a twórcy dokładają wszelkich starań, aby gra wpasowała się w oczekiwania fanów.

Dwie poprzednie odsłony miały jedną, niewybaczalną wadę – liniowość. Tym razem Square Enix próbuje nas przekonać, że Błyskawica ma wolną wolę, a ogranicza ją tylko czas, który wpływa na świat dookoła niej. Pewne wybory będą musiały być podejmowane w pewnych momentach, jeżeli dokonamy ich w złą godzinę, bezpowrotnie stracimy okazję na sprawdzenie tej ”drugiej” ścieżki. Co ciekawe, w grze nie zabraknie też elementów skradanki i eksploracji otoczenia (bohaterka potrafi skakać i się wspinać). Sympatycy serii mogą liczyć na powrót sklepików z uzbrojeniem, rozbudowanego systemu rozwoju bohaterki, jak również mnogości zadań pobocznych. Oczkiem w głowie Square Enix są stroje Lightning, które może wdziewać kiedy tylko zechce, a to gracz ma decydować jak wyglądać będzie jego bohaterka.

Final Fantasy XIII: Lightning Returns jest już dostępne na japońskim rynku. Reszta świata zagra w ten tytuł dopiero w lutym, a dokładniej w Walentynki, na konsolach PlayStation 3 i Xboksie 360.

Written By
More from konadmin

Klimatyczny zwiastun nowego Thiefa

Jednym z gorętszych tytułów przyszłego roku będzie bez wątpienia nowy Thief. Square...
Read More