Nowe informacje na temat Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil: Revelations 2 to kolejna odsłona popularnej serii gier z gatunku survival horror, za którą odpowiedzialna jest japońska firma Capcom. Tytuł ten jest bezpośrednią kontynuacją Resident Evil: Revelations. Twórcy postanowili ujawnić kilka informacji dotyczących świata gry w ich najnowszej produkcji.

Resident Evil to jedna z najbardziej popularnych serii na rynku gier wideo.

W ubiegłym tygodniu firma Capcom oficjalnie zapowiedziała grę Resident Evil: Revelations 2, o której już od jakiegoś czasu plotkowało się w branży gier wideo. Japońska firma nie zwalnia tempa i w rozmowie z dziennikarzem Famitsu, japońskiego czasopisma, zdradza kilka ciekawych szczegółów na temat wielkości oraz struktury świata, który przyjdzie nam przemierzać podczas zabawy z Resident Evil: Revelations 2. Okazuje się, że w kontynuacji gry wydanej w 2012 roku trafimy na wyspę, która ma być dużo większa od statku, który przyszło nam przemierzać w Revelations.

„Akcja pierwszej części Resident Evil miała miejsce w rezydencji, natomiast w Revelations zwiedzaliśmy statek wycieczkowy, co oznacza, że były to lokacje zamknięte. Akcja Resident Evil: Revelations 2 zostanie umieszczona na samotnej wyspie, na jakimś odległym morzu. Chcemy stworzyć coś takiego, abyśmy mogli to bez problemy nazwać ‚Wyspą Resident Evil’.”

Trzeba przyznać, że takie informacje budzą spore nadzieję, ponieważ twórcy na owej wyspie będą mieć spore pole do popisu. Niestety wciąż nie wiadomo, czy podczas rozgrywki będziemy mogli swobodnie eksplorować teren, czy też będziemy prowadzeni przez grę. Miejmy nadzieję, że Capcom nie zmarnuje takiego potencjału i da graczom możliwość zwiedzenia każdego zakamarka wyspy, z czego ucieszyłby się niejeden fan serii Resident Evil.

Resident Evil: Revelations 2 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, Xboksa 360 oraz na PlayStation 3. Premiera gry ma mieć miejsce w 2015 roku.

Lokacja z Resident Evil Revelations 2 zapowiada się mrocznie i klimatycznie.
Lokacja z Resident Evil Revelations 2 zapowiada się mrocznie i klimatycznie.
Obskurne wnętrza ośrodka karnego z Resident Evil Revelations 2.
Obskurne wnętrza ośrodka karnego z Resident Evil Revelations 2.
More from Mikołaj Ciesielski

Premiera Dragon Age: Inkwizycja przesunięta!

Dragon Age: Inkwizycja jest kolejną odsłoną znanej serii gier z gatunku cRPG,...
Read More