Nowe fragmenty rozgrywki z Dying Light

Wrocławskie studio Techland upubliczniło w sieci nowe materiały z ich nadchodzącej produkcji survival horrror Dying Light.

Dying Light trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Gra jest miksem wielu gatunków i stawia na survival.
Dying Light trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Gra jest miksem wielu gatunków i stawia na survival.

Dying Light to gra akcji z otwartym światem w klimatach survival horroru stworzona przez polskie studio Techland. Wcielamy się w jednego z czterech bohaterów, trafiając do miasta wzorowanego na Rio de Janeiro. Ludność metropolii została zainfekowana tajemniczym wirusem, który zmienił ją w zombie. Wrocławskie studio zaimplementowało tutaj ciekawy zabieg, otóż za dnia zombies są mało aktywni, fakt mogą zaatakować i wciąż są groźni, ale dopiero po zmroku ich furia i głód ludzkiego mięsa się budzą. Techland odcina się od tego, co zaprezentował nam przy okazji dwóch ostatnich odsłon Dead Island. Nowa gra rodzimego studia ma budzić w nas więcej lęku niż dotychczas, zmuszać do myślenia i, tym bardziej nocą, siać panikę w naszych głowach.

Na poniższych materiałach widać, iż mamy tutaj do czynienia z naprawdę porządną produkcją. Rozgrywka jest przemyślana, cyfrowe Rio De Janeiro, jest autentycznie odwzorowane i daje sporo możliwości. Rozgrywka jest inspirowana tym co widzieliśmy w Mirror’s Edge, czyli swobodna eksploracja, z naciskiem na akrobatyczne akcje. Gra chodzi na silniku Chrome szóstej generacji, co pozwala twórcom wycisną naprawdę ciekawą grafikę, z mnóstwem efektów cząsteczkowych, dynamicznym oświetleniem i mnogością detali.

Dying Light pozwoli rozegrać zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i kooperację. Gra trafi do sprzedaży już w kwietniu przyszłego roku, zainteresowani?

Written By
More from konadmin

Rekordowe zyski twórców League of Legends za rok 2013

Twórcy League of Legends ujawnili pierwszy raport finansowy, rozliczenie za rok ubiegły,...
Read More