Nowe Dragon Quest z pewnością nie będzie grą mobilną

Dragon Quest to bardzo zasłużona i popularna wśród fanów seria RPG od studia Square Enix. Firma zapowiedziała, że nowa odsłona nie będzie pozycją mobilną.

Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?
Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?

Firma Square Enix w ostatnim okresie otwarcie przyznała, że zamierza wejść ponownie na rynek mobilny. Nie dotyczy to jednak nowych marek, lub też ich odsłon, ale raczej odświeżania starszych tytułów. W sieci pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że Dragon Quest, i jego nowa odsłona, nie będzie grą mobilną. Fani z pewnością przyjmą to z wielką radością, ponieważ marka jest zasłużona w branży i zasługuje na pełnoprawną kontynuację. 

Informację taką podaje serwis V Jump, który to przeprowadził rozmowę z twórcą serii, niejakim Yuji Horiim, który kategorycznie zaprzecza, jakoby gra miałaby być przeznaczona na urządzenia mobilne. Autorzy gry pragną stworzyć coś zupełnie innej kategorii, wielki produkt, który będzie rozpoznawalny globalnie i zapewni graczom mnóstwo atrakcji oraz rozgrywki. Tytuł jest aktualnie w fazie produkcji, ale ostatecznie platformy nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Pamiętajmy jednak jeszcze o wersji Dragon Quest X, która miałaby trafić w niedługim czasie na zachodni rynek. Pozycja trafiła w 2012 roku na Nintendo Wii, aby w późniejszym okresie zostać przeniesionym na Wii U oraz system Android. Marka Dragon Quest od dłuższego czasu czeka na swój debiut na zachodnich rynkach i premierę z pompą. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

[dzięki – Dualshockers]

Written By
More from Patryk

13 czerwca premiera polskiej wersji LEGO Marvel Super Heroes na PlayStation 4

W przyszłym tygodniu nastąpi polska premiera gry LEGO Marvel Super Heroes na...
Read More