Nowa produkcja Guerilla Games będzie wspaniała.

Guerilla Games to studio znane przede wszystkim z serii Killzone. Również i tak ekipa była odpowiedzialna za najnowszą część, czyli Killzone: Shadow Fall. Fachowcy z Guerilla Games pokazali tą produkcją przede wszystkim, że PlayStation 4 ma ogromne możliwości. Teraz pracują nad czymś zupełnie nowym i, jak sami mówią, wspaniałym.

Wiadomo, że nowa gra nie będzie kolejną częścią serii Killzone, a zupełnie nowym produktem, który prawdopodobnie będzie przedstawicielem gier typu RPG.

Poria Torkan z ekipy Guerilla Games zapowiedział, że ich nowy produkt będzie wspaniały. Przypomnijmy, że nowa produkcja twórców serii Killzone będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4. Torkan podkreślił również, że tworzenie tej gry to coś ekscytującego i, że jeśli zdradzi choć mały szczegół to koledzy ze studia mogliby się pogniewać. Poprosił o uzbrojenie się w cierpliwość. Wątpliwe byśmy dowiedzieli się więcej na temat tej produkcji na zbliżających się targach E3. Pozostaje więc być cierpliwym i grzecznie czekać na kolejne informacje ze studia. Poza tym Poria Torkan dosłownie zaciera ręce na myśl co można wycisnąć z PlayStation 4. Powołuje się tu na Killzone: Shadow Fall, który jest tytułem startowym dla nowej konsoli Sony i porównuje to co działo się na sprzętach starej generacji.

”Jeśli spojrzymy na Killzone: Shadow Fall i porównamy go do pierwszych gier, które były dostępne na PlayStation 3, a później zdamy sobie sprawę, że to dopiero startowy tytuł to nie wiadomo jak dobrze będą wyglądały tytuły na PlayStation 4 za cztery czy pięć lat. Można porównać pierwsze gry z PlayStation 3 do The Last of Us i GTA V, aby stwierdzić, że to niesamowite. I o to w tym chodzi. Mieliśmy dwa i pół roku na to, aby wymyślić co chcemy zrobić z naszym silnikiem i półtora roku na to na zastanowienie się, jak wykorzystać sprzęt. Wyobraźcie sobie co można zrobić gdy studio pracuje z tym sprzętem cztery czy pięć lat. Wykorzystamy naszą szansę.”

Takie słowa na pewno budzą apetyt. Tym bardziej, że niedawne plotki jakoby studio Guerilla Games chciało zrobić coś na wzór rodzimego Wiedźmina tylko podkręca apetyt fanów gier RPG. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli fachowców i już niedługo dowiemy się czegoś więcej na temat ich nowej produkcji, a w dniu premiery gra będzie dopracowana pod każdym aspektem. Pod względem graficznym Guerilla Games na pewno nie zawiedzie. Zapowiada się więc kolejna ślicznie wyglądająca gra na PlayStation 4.

More from Mikołaj Ciesielski

The Order: 1886- nowy, klimatyczny zwiastun gry

The Order: 1886 to gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ready...
Read More