Nowa jakość bramkarzy w FIFA 15

EA Sports pracowało przez ostatnie dwa lata nad dopracowanie gry bramkarzy. W najnowszej odsłonie serii to właśnie oni będą jedną z kluczowych zmian w systemie rozgrywki.

Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.
Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.

Przyszedł czas na kolejny zwiastun piłkarskiej gry FIFA 15, która w tym roku koncentruje się głównie na jakości bramkarzy. Ten element w tegorocznej odsłonie serii uległ największej odmianie, toteż EA Sports postanowiło zaprezentować to na najnowszym filmiku. 

Producent gry, w osobie Nicka Channona, postanowił wypowiedzieć się na temat obecności zmian w grze bramkarzy. Nad tym elementem pracowano przez dwa ostatnie lata i dopiero zmiana silnika gry, na Ignite, pozwoliła wypracować zupełnie nową jakość zachowań piłkarzy na boisku.

“Przeprojektowaliśmy grę bramkarzy kompletnie. Proces zajął nam dwa lata. Teraz dysponują oni lepszą inteligencją oraz są w stanie skutecznie reagować na przebieg wydarzeń na boisku. Podejmują oni błyskawiczne decyzje. Teraz mogliśmy ich tak zaprojektować, ponieważ mamy nowe możliwości sprzętowe”.

W przyszłym tygodniu na PlayStation Network oraz Xbox Live pojawią się wersje demonstracyjne tej gry. FIFA 15 dostępna będzie na rynku od 25 września na Xbox One, PlayStation 4, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Written By
More from Patryk

Ogłoszono datę premiery gry FIM Speedway Grand Prix 15

Techland zdecydowało się zainwestować w nowy, nieco niszowy gatunek, ale nie oznacza...
Read More