Nowa gra Three Fields Entertainment będzie bazowała na pomysłach z Burnout 3

Burnout to niezwykle popularna marka wyścigowa, szczególnie wśród posiadaczy PlayStation 2, na którym to pojawiła się czysta klasyka tej serii. Cóż, po rozłamie w Criterion Games ekipa zrzeszyła się pod inną nazwą i pracują nad nową grą wyścigową.

Chcielibyście powrotu klasycznego Burnouta od Criterion Games? No to dostaniecie taki tytuł, choć od ekipy Three Fields Entertainment, czyli byłych pracowników Criterion. Na dzień dzisiejszych nie wiadomo jaki to będzie projekt, nie znamy nawet jego oficjalnej nazwy, ale nowe studio chce czerpać ze swoich dokonań z przeszłości i powrócić do starych rozwiązań.

Następca Burnouta w ich wykonaniu ma być opracowany w oparciu o rozgrywkę oraz schematy z gry Burnout 3. Każdy z Was przyzna, że to jak najbardziej dobry wzorzec. Twórcy oznajmili o tym na Twitterze co rozbudziło oczekiwania graczy. Przedstawiciele firmy otwarcie zapytali fanów na portalu społecznościowych, w który kierunku powinna pójść ich najnowsza gra i którą odsłoną popularnego Burnouta powinni się inspirować.

Wybór Burnout 3, jako tego, który ma zainspirować nową grę wyścigową studia Three Fields Entertainment jest o tyle ciekawy, że zupełnie zmienia konwencję. Trzecia odsłona serii, jak dobrze pamiętacie, nie była grą typu sandbox, a wiec studio najprawdopodobniej nie przygotuje nam racera w otwartym świecie, ale coś innego, świeżego, możliwe że ciekawszego.

Niezapowiedziana jak do tej pory gra jest projektowana z myślą o konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Co więcej, Three Fields Entertainment pracuje również nad edycją gry na urządzenia VR, a więc Oculus Rift oraz PlayStation VR. Więcej informacji na ten temat ma zostać ujawnione na początku przyszłego roku.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=ASHTcrNpsAE” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fbcd9c66f2b66b49cbf728″]

Written By
More from Patryk

Kolejne materiały z Wiedźmin 3: Dziki Gon, odwiedzimy mroczne lasy Rivii!

W sieci udostępniono materiały z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest to...
Read More