Nokia znikaz rynku telefonów na rzecz marki Microsoft

Microsoft poinformował, iż ceniona i lubiana marka Nokia już niebawem zniknie z rynku mobilnego. Telefony z rodziny Lumia zostaną przemianowane na Microsoft Lumia.

Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.
Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.

 

Nic nie trwa wiecznie, nawet panowanie telefonów marki Nokia na rynku. Jeszcze kilkanaście lat temu był to potentat, dzisiaj firma przechodzi pod skrzydła Microsoftu, a sama nazwa Nokia znika z rynku.

Użytkownicy telefonów Nokia Lumia już niedługo będą musieli przyzwyczaić się do zupełnie innej terminologii. Na rynku pojawi się oficjalnie Microsoft Lumia. Zmiana ma być wprowadzona najpierw we Francji i tamtejszym oddziale firmy. Mowa tutaj nie tylko o zmianie nazwy, ale również restrukturyzacji informacyjnej stron społecznościowych, oficjalnych stron internetowych, jak również całej otoczki promocyjnej. Z Francji proces ma rozprzestrzenić się na cały świat.

Ostatnio Nokia wypuściła na rynek modele Lumia 830 oraz 735, co oznacza, że są to ostatnie oficjalne produkty tej firmy w historii.

Trochę smutne wieści, ale w branży elektronicznej nie można stać w miejscu. Nokia od wielu lat miała problemy, głównie za sprawą agresywnej polityki innych firm produkujących smartphone’y w postaci Apple oraz Samsunga. Wielu ludzi decydowało się na zakup tamtych urządzeń. Wiele użytkowników przekonało się do urządzeń działających właśnie na systemach iOS oraz Android.

Jaki jest Twój ulubiony i najbardziej zapamiętany model telefonu Nokia?
Ktoś pamięta legendarną Nokię N-Gage?
Ktoś pamięta legendarną Nokię N-Gage?
Written By
More from Patryk

Trailer Wiedźmin 3: Dziki Gon w polskiej wersji językowej

W sieci opublikowano zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w języku polskim....
Read More