Nintendo wygrywa proces w sprawie patentów zastosowanych w konsoli 3DS

Firma Nintendo wygrywa proces sądowy o prawa intelektualne do patentów wykorzystywanych w konsolach 3DS i DSi. Czy znakomite wyniki finansowe konsol przenośnych są wstanie uratować sytuację firmy?

wiiutvii

Japoński koncern Nintendo odniósł zwycięstwo przed Międzynarodową Komisją Handlową. Od pewnego czasu toczyła się batalia o prawo własności do patentów zastosowanych w konsolach Nintendo 3DS i Dsi. Roszczenia w tej sprawie przedstawiły trzy firmy: Technology Properites Limited LLC, Phoenix Digital Solutions LLC oraz Patriot Scientific Corporation. Wspomniane przedsiębiorstwa wytoczyły wspólny proces przeciwko gigantowi z Kioto o bezprawne korzystanie z ich wiedzy technologicznej. Międzynarodowa Komisja Handlu odrzuciła jednak zarzuty autorów procesu, argumentując to brakiem rzeczywistych dowodów na to, że BigN rzeczywiście korzystało z ich patentów. Japoński koncern postanowił skomentować wynik procesu i zapewnić o publikę o dalszym rozwoju ich marek. Poniżej możecie wczytać się w komentarz włodarzy Nintendo of America w tej sprawie:

”Jesteśmy szczerze zadowoleni z wyroku i determinacji międzynarodowej komisji w dążeniu do rozwiązania tej sprawy. Sąd potwierdził, że Nintendo nie pogwałciło prawa. Postawa Nintendo potwierdza, że jesteśmy w stanie bronić swojej sprawy, gdy tylko jesteśmy pewni, że nie łamiemy prawa. Nasza firma kontynuuje rozwój unikalnych i innowacyjnych rozwiązań z poszanowanie własności intelektualnej innych firm.”

Japoński gigant w ostatnich latach wygrywał sporo procesów dotyczących ich produktów. Sytuacja Nintendo na dzisiejszym rynku jest zgoła odmienna od tej, jaką obserwowaliśmy w okresie wielkich sukcesów konsoli Wii. Pozycja Big N w kontekście konsol nowej generacji wydaje się być póki co nie najlepsza. Mimo to, firma wiąże wielkie nadzieje z Nintendo 3DS. Na handhelda sprzedano 27,38 milionów gier – tylko w pierwszej połowie tego roku finansowego. W omawianym półroczu firma odnotowała przychód w wysokości 196,6 miliarda jenów. Co ciekawe, nie tylko software odnosi sukcesy. Na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedano 11,5 miliona konsolek z rodziny Nintendo (3DS, 3DS XL, 2DS). Do ostatnich sukcesów warto też dopisać świetne Pokemon X&Y, które sprzedaje się znakomicie i zostało wysoko ocenione przez krytyków.

Nintendo zapowiedziało również, że w naszym kraju otrzyma oficjalnego przedstawiciela. Czy sytuacja wokół japońskiego giganta przyniesie mu uznanie w oczach krajowych graczy?

 

Written By
More from Patryk

Firma Cenega wyda Final Fantasy Type-0 HD

Firma Cenega będzie oficjalnym wydawcą gry Final Fantasy Type-0 HD na polskim...
Read More