Nintendo ujawnia raport finansowy za ostatni okres

Koncern Nintendo ujawnił swój raport finansowy za ostatni okres rozliczeniowy. Firma zanotowała niewielki zysk dzięki sprzedaży konsol Wii U oraz Ninendo 3DS.

Nintendo 3DS to bardzo popularna w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych przenośna konsola.
Nintendo 3DS to bardzo popularna w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych przenośna konsola.

W sieci pojawiły się konkretne, oficjalne informacje na temat wyników finansowych firmy Nintendo. Dotyczą one rachunków za ostatni okres rozliczeniowy. Japoński gigant odrobił, w niewielkiej ilości, straty i udało mu się odnotować zysk rzędu 2 mln dolarów. W porównaniu ze stratą 166 mln dolarów z zeszłego roku (analogiczny okres) można to uznać za sukces.

Zdaniem analityków, japoński koncern zawdzięcza pozytywne wyniki finansowe zmieniającemu się kursowi jena. BigN prognozuje wypracowanie kolejnych zysków w nadchodzącym okresie. Podano do oficjalnej informacji, że od początku lipca do końca września udało się sprzedaż 610 tysięcy egzemplarzy Wii U.

Przez pryzmat PlayStation 4 oraz Xboksa One, nie jest to wybitny wynik, ale w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, jest to liczba dwukrotnie większa. Konsola od kwietnia tego roku sprzedała się zatem w ilości 1,2 mln egzemplarzy. Ekspansja przenośnego sprzętu 3DS zwolniła, bowiem wysłano do sklepów 1,27 mln egzemplarzy (w zeszłym roku 2,49 mln).

Japoński gigantliczy na zbliżające się premiery ich klasycznych hitów (m.in. Super Smash Bros. na Wii U), jak również figurki amiboo, które mają napędzać sprzedaż sprzętu i gier. W przypadku handheldów, największą oczekiwaną premierą jest Pokémon Omega Ruby, jak również Alpha Saphirre.

Sprzedaż sprzętów Nintendo.
Sprzedaż sprzętów Nintendo.
Sprzedaż gier Nintendo.
Sprzedaż gier Nintendo.
Written By
More from Patryk

Wolfenstein: The New Order – odrodzenie legendy?

Wolfenstein to legendarny przedstawiciel gatunku pierwszoosobowych strzelanin. Tytuł zapoczątkował gatunek FPS. Dziś...
Read More